בית שני מבצעים את ‘הולך לך טוב’ ב-BPM @ Night

צפו ב’בית שני’, הרכב פאנקי בטירוף הכולל בתוכו את ארז גורן ומתן דדוש (בוגרי מסלול BSP במכללה), מבצעים את שירם המקורי ‘הולך לך טוב’ מתוך ה-EP הבכורה שלהם, ‘דבר ראשון’, שיצא השנה. בנוסף, שאלנו את חברי ההרכב מספר שאלות על השיר ועל עצמם בראיון למטה.

 

צפו: בית שני – הולך לך טוב

 

כתיבה: מתן דדוש

עיבוד והלחנה: בית שני

מיקס ומאסטרינג: ארז גורן

הקלטה: ליאור אביגדור

צילום ועריכה: ליאור אלון

 

על הלהקה ‘בית שני’

“הלהקה הוקמה באזור ראשל״צ-נס ציונה. אני (מתן, הסולן) וארז (הבסיסט) למדנו ביחד בתיכון. עמרי הגיטריסט הוא אחיו הגדול של מתן. ליר המתופף הכיר את עמרי בג׳אם (הם עדיין רבים מי התחיל עם מי) וכך קם הבית. את איתי הקלידן הכרנו בשידוך מהשמיים. מאז אנחנו ביחד 3 שנים”.

 

מה ההשפעות המוזיקלית שלכם?

“RATM, Eminem, Damian Marley, Timbaland, ברי סחרוף, Erykah Badu, Outkast, Fugees, Gorillaz, Dj Quik, Dr. Dre, שבק ס׳, Mos Def, Pharrell Williams, הדג נחש”.

 

למה בחרתם את השם ‘בית שני’?

“שילוב של כמה דברים, אני תמיד כותב בית ראשון ופזמון ותמיד חסר ״בית שני”, חוץ מזה שזה הבית השני שלנו על כל המשתמע מכך. אני תמיד אומר – בית אינו המקום שאתה גר בו, אלא המקום שבו מבינים אותך.”

 

על מה מדבר השיר?

“השיר נכתב לאנשים ה’מוצלחים’ האלה שיוצא לך לראות פתאום אחרי הרבה זמן, הם מספרים לך כמה הולך להם טוב בחיים, ולך נשאר רק לעמוד שם ולהגיד ״אחי, הולך לך טוב״. בתכלס, אתה קצת מקנא בהם וזה בא מעוקצנות מסוימת.”

 

איך הייתה חווית הלימודים ב-BPM?

“מלמדת ומפתחת מאוד. גיא בן צבי (המנהל הפדגוגי של BPM) אמר לי בראיון היכרות: ״בטוח שאתה עושה דברים יפים, אבל פה לומדים לעשות עוד דברים שאולי יפתחו לך את הראש לכיוונים נוספים ולמקומות שלא חשבת״. חוץ מזה, הכרתי חברים טובים שיישארו איתי לחיים ואין ספק שתמיד כיף לחזור למכללה שהיא תמיד בית.”

 

מה התוכניות לעתיד של ‘בית שני’?

“הוצאנו לאחרונה EP שנקרא ׳דבר ראשון׳, בתוכו יש את השיר ׳הולך לך טוב׳ שחלקו הוקלט ב-BPM ויש גם קליפ מילים מגניב ממש לסינגל הראשון שהוצאנו, ׳תרים ת׳יד גבוה׳

 

איפה אפשר לשמוע עוד מוזיקה שלכם?

“אנחנו נמצאים בפלטפורמת הסרימינג הקרובה לביתכם: יוטיובבנדקמפספוטיפיי ואפל מיוזיק. ובלי שום קשר, אנחנו מזמינים את כל מי שנהנה לשמוע לעקוב אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם.”