5 אמני ענק שמפיקים עם קיובייס

Cubase היא אולי תוכנת ה-DAW הוותיקה בשוק (הושקה לראשונה ב-1983!), וכיום משמשת חלק מכובד מצמרת תעשיית המוזיקה ליצירה, הפקה והקלטה של מוזיקה שכולנו שומעים ביומיום. כדי להמחיש, במאמר נדבר על 5 אמנים גדולים שלא תמצאו אותם יוצרים ללא קיובייס.

 

 

Infected Mushroom


אינפקטד מאשרום מזה שנים נחשבים אחד הייצוגים המכובדים והמוצלחים של ישראל בתפוצות, ומחלוצי ז’אנר הפסייטראנס שהיום הוא כבר הרבה מעבר לז’אנר, ויותר לכיוון של תופעה תרבותית רחבת-היקף.

אינפקטד מזה שנים יוצרים את המוזיקה פורצת הגבולות שלהם עם קיובייס, שמבחינתם מהווה חלק בלתי-נפרד מתהליך היצירה. בסדנה מעלה תוכלו לראות אותם מדברים מעט על תהליך היצירה שלהם הנעשה בתוכנה.

 

Hans Zimmer

האנס זימר הוא אולי היוצר הכי חשוב של מוזיקה למדיה וויזואלית בעידן המודרני. עם פסי-קול בלתי-נשכחים שיצר לסרטים כמו Inception, The Dark Knight, מלך האריות ועוד, כיום נחשב מבין היוצרים המבוקשים בתחום המוזיקה לסרטי קולנוע.

בראיון לסטיינברג, יצרנית קיובייס, מספר זימר על קיובייס שמבחינתו היא אחת מהמוקדים המרכזיים ביצירה שלו. היציבות המדהימה שלה, הסאונד המדויק והיכולת שלה להתמודד עם כמות אדירה של אינפורמציה מוזיקלית – אלה רק חלק מהתכונות שהופכות את קיובייס לתוכנה היצירתית של אחד מהגדולים בתעשייה העולמית.

 

Amon Tobin


כיום אחד מהמפיקי המוזיקה האלקטרונית האומנותית הגדולים ביותר, ואחד מאנשי הסינתזה ועיצוב הצליל המרתקים במוזיקה המודרנית: אמון טובין, המפיק והיוצר הברזילאי, גם כן משתמש בקיובייס כפלטפורמה היצירתית שלו.

כשנשאל בראיון-קהל ב-Reddit מה עושה בזמנו הפנוי, ענה טובין “אני לא עושה שום דבר חוץ מליצור מוזיקה”. האזנה קלה למוזיקה שלו תאשר את הטענה, שכן רמות הדיוק המוזיקליות אליהן מגיע טובין חוצות את גבולות ה-DAW.

 

CHVRCHES

צ’רצ’ס, שמזה כמה שנים נחשבים ממובילי סצינת הסינת’-פופ המודרנית, גם כן עושים את מה שהם עושים עם קיובייס.

בראיון למגזין Sound on Sound המפורסם שבוצע ב-2015, מספרים חברי הלהקה על תהליך היצירה של אלבומם מאותה שנה, Every Open Eye, שגם סימל את המעבר של הלהקה משימוש בניואנדו (Nuendo, תוכנה יצירתית נוספת מבית יצרנית קיובייס, Steinberg) לקיובייס, והשיטות המיוחדות בהם הם דוגמים את מקצבי התופים לשירים שלהם.

 

Meshuggah


ענקי המטאל, משוגע, גם מחשיבים את קיובייס חלק אינטגרלי מתאריך היצירה שלהם.

בראיון עם מגזין GuitarWorld, מספרים חברי הלהקה כי קיובייס מאפשרת להם כבר בשלב הסקיצות ההתחלתי ליצור תוצרים שהם גאים בהם. “בשילוב עם המולטי-אפקט ומדמה המגברים, ה-Axe-FX, קיובייס אפשרה לנו קרוב לאינסוף גמישות ויכולת לאקספרמינטציה”.

 

רוצים ללמוד להפיק וליצור בצורה מקצועית עם תוכנת קיובייס? לפרטים על קורס Cubase במכללת BPM