מה אנחנו מחפשים בבית ספר למוסיקה?

אז החלטתם שאתה הולכים על התשוקה האמיתית שלכם. הרי מגיל 13 אתם מנגנים בגיטרה, אפילו הקמתם הרכב, סאונד טוב גורם לכם לחייך באושר ובשאלוני שאלות אתם תמיד כותבים בגאווה בחלק של התחביבים את המילה הנכספת – “מוסיקה”.

מחלום אל קריירה:

קריירה בתחום לימודי מוסיקה היא החלטה אותה אנו מקבלים כאשר אנו מבינים שאנו מעוניינים לשדרג את האהבה שלנו למוסיקה למקצוע לכל דבר. אז מדוע אנחנו רוצים ללמוד? האם זו העשרה עצמית לשעות הפנאי או שנבחר בתחום המוסיקה והסאונד כקריירה לחיים? אם בחרנו להעשיר את עצמנו אנחנו כנראה בעלי רקע מסוים בתחום או מעוניינים לטעום מעט מתחום המוסיקה והסאונד. אם חלום הילדות שלנו היה לעמוד על במה מול רבבות אנשים ולפרוט על הגיטרה כמו ג’ימי הנדריקס השלב הראשון בהגשמת החלום יהיה לסור לאחת מחנויות כלי הנגינה, דוגמת חלילית , כלי זמר, מרום ועוד ולרכוש לעצמנו גיטרה. השלב הבא יהיה לרכוש ידע בנגינה , קריאת תווים ואולי בשלב מאוחר יותר אף לרכוש רמקולים מקצועיים , ציוד הגברה , מעט אקוסטיקה בחדר, מחשב , תוכנת קיובייס ולגשש את דרכנו לעולם ההקלטות.

לימודי מוסיקה מקצועיים:

כמובן, ידע בהקלטה נכונה, איך אנחנו יוצרים את הסאונד המושלם הזה ומגיעים לאיכויות אותם אנחנו רגילים לשמוע באלבומים האהובים אלינו . מוסיקה בנויה על טרנדים משתנים – אבל סאונד תמיד יהיה אחיד. תמיד נוכל לבקר באתרי אינטרנט מקצועיים כמו sound on sound , להתעדכן במוסיקה חדשה ב-PsyShop או לקבל עצות בפורומים כמו שם יוכלו לייעץ לנו איך להגיע לטראנס המושלם של אינפקטד משרום ( Infected mushroom), איזה VST חדשים יצאו ואיך להיות ה-DJ הכי מבוקש בארץ . ברוב המקרים העצות האלו ילהיבו אותנו מאוד אך הם בפירוש לא יעשו מאיתנו מקצוענים. הדרך להיות מקצוען, היא דרך אחת בלבד: לימודי מוסיקה וסאונד מסודרים ופורמלים. זו הדרך היחידה בה תזכו לידע וההכרה שאתם זקוקים כדי להצליח בתעשייה הזו (אלא אם כן אתם רוצים לחפש עבודה בתחום ולהגיד שלמדתם בפורום באינטרנט…) התחום הזה דורש ידע מקצועי רב, התעשייה מלאה באנשים שהיו הטובים ביותר בתחומם והתברגו לתפקידי מפתח, והם לא יסבלו חוסר נסיון וידע מגומגם.

כך תשקיעו במוסיקה שלכם:

אנו מציעים להשקיע את הזמן שלכם בעבודה קשה של פיתוח שמיעה ויכולת ביקורתית יותר של הקשבה למוסיקה. תלמדו לזהות איכות סאונד, תלמדו לעצב בעצמכם איכות סאונד, תלמדו להפיק, לנגן, למקסס, להבין את ה”פיין טיונינג” של הצלילים, תכירו ז’אנרים חדשים שילהיבו אתכם, תחשפו לעולמות מרהיבים של אפשרויות ותוכנות שיודעות לעשות כמעט הכל. תלמדו את כל זה ועוד מאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, שלא יוותרו לכם, כדי שבעוד כמה שנים יגדל דור ראוי שיחליף אותם. אחרי שהשכלתם בתחום, למדתם שנתיים שלמות, לימודי סאונד ושמעתם כל ז’אנר מוסיקלי אפשרי, תוכלו להשלים את האלבום שלכם, לחתום בחברות תקליטים כמו הליקון, NMC , הד ארצי, Hommega ועוד. מכאן והלאה כל מה שנשאר לכם לעשות זה לקבל תמלוגים מאקו”ם ולהחליט מתי יוצאים ל-Tour הבא באירופה.