ראיון עם סיוון יחיה הזוכה בתחרות Singer Song Writer

הזמרת והיוצרת סיוון יחיה עם השיר “ברי”, היא הזוכה הגדולה בתחרות כתיבת והלחנת שירים שערכה מכללת BPM בפייסבוק בחודשיים האחרונים.

על תחרות Singer Song Writer:

לפני כחודשיים הצטרפה קורין אלאל כמרצה למכללת BPM. לרגל קורס הלחנת וכתיבת שירים בהנחייתה, פתחה מכללת BPM בתחרות כתיבה והלחנה (סינגר-סונגרייטר) בפייסבוק. בתוך מספר ימים הצטרפו לתחרות מאות יוצרים (מספר החברים בקבוצה נשק ל 2,000 איש) שהעלו את יצירותיהם לשיפוט הקהל וצוות השופטים מהמכללה. בתום התחרות נספרו התגובות, סימוני ה- like וציוני השופטים והוכרז על הזוכה – הזמרת והיוצרת סיוון יחיה שהעלתה לתחרות את השיר “ברי”.


פרסי התחרות:

סיוון, שעומדת בימים אלו לפני הוצאת אלבום בכורה (ואף יזמה פרויקטים מוזיקליים כגון המופע “מחכות למשיח”) זכתה במלגה מלאה לקורס כתיבה והלחנה עם קורין אלאל שייפתח הקיץ וכן בהפצת הסינגל הקרוב שלה “לואי” (Lui), מתנת חברת “פטיפון”.במקומות השני והשלישי זכו לימור בלס ואלון אוזן (בהתאמה) שקיבלו תלושי קנייה ברשת “חלילית”.

תפסנו את סיוון הזוכה המאושרת לשיחת היכרות קצרה:

ספרי קצת על עצמך, מתי התחלת לעשות מוזיקה?
“נולדתי וגדלתי בחיפה. בכיתה ד’ אמא שלי שלחה אותי לחוג ל”כתיבה יוצרת” עם איזה משורר וככה התחלתי לכתוב שירים. בגיל 13 התחלתי לנגן גיטרה ומהר מאוד שני התחומים של הכתיבה וההלחנה השתלבו. אחרי הצבא הלכתי ללמוד מוסיקה והכרתי את אודי קראוס המפיק המוזיקלי של האלבום שיצא בקרוב (קראוס הוא גם המעבד והמתופף של אריק ברמן). לא מזמן סיימנו לעבוד על האלבום ומאז אנחנו מופיעים המון גם בתל אביב וגם ברחבי הארץ (בחודש האחרון לדוגמא הספקנו להופיע בקיבוץ דן, געתון, עין הוד, ירושלים, קיבוץ ניר עם). בשבוע הבא ב-13.4 נופיע באוזן בר בתל אביב בהופעה חגיגית לכבוד יציאת הסינגל LUI. בהופעה יתארח משה לוי שמנגן גם בשיר עצמו על אקורדיון. לצד ההופעות אני גם מחפשת כל הזמן עוד דברים שאני יכולה לעשות, בשנה האחרונה הרמתי פרוייקט “יום הולדת לפול מקרטני” – שכלל תרגומים שלי לשירים של הביטלס, “מחכות למשיח” – מחווה לכבוד 25 שנים לצאת האלבום של שלום. זכיתי בתחרות חימום הופעה של ירמי קפלן בפייסבוק. מתוך החיפושים של דברים שאפשר לעשות התגלגלתי גם להשתתף בתחרות כתיבה של BPM .”

וכשנרשמת, האמנת שאת יכולה לזכות?
“בטח . אני הולכת עם המוזיקה שלי עד הסוף… מקדישה לעניין את כל כולי. זה בלתי אפשרי להיות בתחום הזה בלי להאמין.”

על מי נכתב השיר הזוכה “ברי”, זה סיפור אמיתי?
“זאת שאלה קצת טריקית, כמו לשאול סופר אם הדמויות שלו בספר הם אנשים אמיתיים.. אני מעדיפה להשאיר את זה פתוח … מה שאני כן יכולה לומר זה שהרגש הוא אמיתי וכשאני שרה את השיר אני מרגישה כאילו הכל קרה לפני שעה.”

זכית בהפצת סינגל ב”פטיפון”, ספרי לנו קצת על הסינגל החדש.
“הסינגל LUI הוא בצרפתית. את הצרפתית למדתי בביה”ס, אליאנס..מאוד אוהבת את השפה. השיר הזה התחיל מהלחן והלחן משך אותי לצרפתית.. אגב אני אשמח לדעת מה קורין בתור דוברת צרפתית חושבת עליו.”

אגב קורין, מה השיר שלה שאת הכי אוהבת?
“תנינענק – שיר ענק. אני אוהבת את הצורה שבה היא דוחסת את המילים שם.”