טופ 5: המאש-אפים שהשפיעו על נדב אגמי (קוביזם)

קוביזם, פרוייקט הלייב מאש-אפ של נדב אגמי, משלב בין מסיבה להופעה. סימפולים מעולם הפופ ועולם האנדרגראונד, ממכת תוף בודדת ועד אקאפלות בנות כמה דקות, הופכים ביחד למשהו חדש וייחודי לאותו הערב בלבד. אחרי מסע קצר בין מועדונים שונים בעיר התמקם הפרוייקט באוזןבר, שחוגג בימים אלו יום הולדת 7. ביום חמישי, ה-27.8.2015 בחצות יתקייםערב חגיגי של קוביזם לרגל החגיגות ולכבוד ההופעה המיוחדת ביקשנו מנדב אגמי לבחור חמישה מאש-אפים שהשפיעו עליו.

האזינו לסט של קוביזם שהוקלט בתכנית הקצה באולפני BPM

חולמים ליצור מאש-אפים משלכם? לחצו כאן

1. Girltalk – Feed the Animals

נחשפתי אל התופעה שהיא “גירלטוק” דרך הסרט Mashup – a Remix Manifesto. הורדתי (חינם לגמרי ובאופן וחוקי, כמו שאומנות אמורה להיות בעידן הזה בעיני) עוד בכתוביות את Feed the Animals והרגשתי את מה שאומנות באמת טובה עושה לי – כאב בטן.

2. Nine Inch Nails vs. 50 Cent – Closer in da Club (Unknown Artist)

אחד המאש-אפים הראשונים שהשתמשתי בהם כיצירה שלמה ולגיטימית בארסנל שלי. פשוט, סופר עובד – קלאסיקה מבחינתי.
https://www.youtube.com/watch?v=weHQsAJ89pY

3. Coldcut – 70 minutes of Madness

את הדיסק הזה הרווחתי ביושר. (מבלי לפרט יותר מדי: חיילים משועממים במוצב בחרמון, התערבות אם אני יכול לשתות כוס שלמה של נס קפה מהאף ואופי תחרותי מדי…). מהפליי הראשון הייתי עם פרצוף של “מה. לעזאזל. קורה. פה”. הלם. ג’וניור ריד על דראם נ בייס, ג’יימס בראון על אולד סקול היפ הופ, ומצד שני רגעים של חסד כמו האקאפלה של “first time ever I saw your face”.
https://www.youtube.com/watch?v=PbJvkMpMovk

4. Kirby Ferguson – Embrace the Remix (Ted Talk)

שיחת הטד הזו היתה מהרגעים האלה שגרמה לי להבין שמה שאני עושה זה אומנות. ושכל יצירה היא חומר גלם, בדיוק כמו שהיא לא היתה קיימת בלי היצירות שקדמו לה. ושאני מגלגל דברים קיימים בדיוק כמו כל מי שקדמו לי. משהו בפשטות של הצגת הדברים בה מאד ריגש וחיבר לי כמה קצוות מפוצלים לגבי איפה אני בכל הסיפור הזה. ולא פחות חשוב – סימפול מסוף ההרצאה הזו היה תקופה האינטרו להופעות וסטים שלי. אם כבר אז כבר.

5. Taylor Swift vs. Kendric Lamar – backseat freestyle she it off (by the hood internet)

את המאש הזה הכירו לי אחד הזוגות הכי מרגשים שפגשתי בעולם החתונות ובכלל. זה היה שיר הכניסה לחופה שלהם. חוזר שנית, זה היה שיר הכניסה לחופה שלהם! דודות דפקו שם מובים מפחידים על הדבר הזה. גם מרגש, גם מגניב, גם מפתיע והכי חשוב בתחום הזה – הכי לא קשור! זה היה מדהים.