פלאגאין חינם מומלץ לשיפור הסאונד: Quadrafuzz V2

ברוכים השבים לפינת הפלאג-אין השבועי של מכללת BPM, והיום אנחנו מקדישים את הפינה שלנו דווקא לפלאג-אין מובנה של תוכנת קיובייס, ה-Quadrafuzz V2. ה-Quadrafuzz v2 הוא הגרסה המחודשת שיצאה לאפקט המקורי, שהגיע עם קיובייס בגרסאותיו הישנות, ועבר מתיחת פנים רצינית באחד העדכונים האחרונים של Cubase. מדובר באפקט שמיועד לעיבוד-מקביל (Parallel Processing) ונותן המון אפשרויות לשדרוג סאונדים.

 

מעוניינים בלימודי סאונד והפקה? לפרטים על לימודי סאונד במכללת BPM

 

מה ה-Quadrafuzz V2 מציע?

ה-Quadrafuzz v2 הוא מולטי-אפקט מולטי-בנד, כלומר מספק מספר אפקטים שונים באופיים, אשר ניתן ליישם אותם על מספר תחומי תדרים שונים. במקרה של ה-Quadrafuzz, יש לנו 4 בנדים, כך שנוכל לבחור 4 תחומי תדרים (שניתן לשנות באופן פרטני), כאשר כל אחד מהם יכול לעבור עיבוד שונה לחלוטין.

 

יחידת הדיסטורשן\סאטורציה של ה-Quadrafuzz v2

לכל אחד מה-4 בנדים יש יחידת אפקטים עצמאית אך זהה לחברותיה, בתוכה נוכל למצוא 5 סוגי דיסטורשן/סאטורציה שונים: מדמה טייפ (Tape), סאטורציית מנורות (Tube), דיסטורשן (Dist), מדמה מגברים (Amp) ומחלק דגימות (Dec), שמבצע פעולה דומה ל-Sample Division בביט קראשרים למיניהם. ביחידה הזו נוכל גם למצוא Gate מובנה, אשר מאפשר למידע החל מווליום מסוים בלבד להישמע, תוך כדי השתקת החלשים יותר.

 

Quadrafuzz v2, אפקטים ועריכות נוספות

בנוסף ליחידת הדיסטורשנים, אנחנו מקבלים על כל יחידה אפשרות עריכה של: פריסה סטריאופונית (Width), ווליום (Out), צידוד (Pan) ושילוב בין השפעת האפקט למקור (Mix).

אם זה לא הספיק לכם, ניתן ללחוץ על כפתור ה-Delay , ותיפתח לכם גם יחידת דיליי אשר תאפשר לכם גם כן לבצע דיליי נפרד לכל אחד מתחומי התדרים בעריכה.

בתמונה הגדולה, ניתן למצוא ליד הספקטרום אנלייזר אזור שנקרא Scenes, בתוכו תוכלו על אותו אפקט להחליף בין סאונדים שונים שיצרתם באמצעות ה-Quadrafuzz. הדבר שימושי במיוחד להשוואה בין סאונדים אשר אתם מתלבטים ביניהם, התנסות קיצונית בין מצבים שונים, ובעיקר יכולת ההחלפה באוטומציה בין סאונדים שונים במהלך אותו קטע מוזיקלי.

 

סיכום

ה-Quadrafuzz v2 הוא הוכחה מוצקת לכך שתמיד מומלץ לבדוק גם את הפלאג-אינים שמגיעים באופן מובנה עם תוכנות ה-DAW שלכם. מדובר בפלאג-אין ברמה גבוהה מאוד, אשר מאפשר לכם לבצע מספר רב של עריכות שונות ברמה איכותית וגבוהה, בצורה שלא הייתה מביישת פלאג-אין חיצוני. מתנה של ממש למשתמשי קיובייס שאנחנו ממליצים להתעמק בה. בהצלחה!

 

רוצים ללמוד סאונד והפקה? לפרטים על לימודי סאונד במכללת BPM