מגזין BPM מציג: צפו בקליפ החדש של Perfume Genius בבכורה עולמית

צפתה לפני כולם, התרגשה וכתבה: ניצן פינקו

בעוד מוזיקאים רבים סובלים ממשבר האלבום השני, שבו הם אמורים לקיים את הבטחות אלבום הבכורה, אצל מייק הדרס, סינגר סונגרייטר מסיאטל המכנה את עצמו Perfume Genius, דווקא האלבום השלישי הציב אתגר גדול. שני האלבומים הראשונים של הדרס, Learning ו-Put Your Back N To It התאפיינו בצליל לואו פיי עדין ומינורי ובשירה כנה וישירה, לרוב נטולת אפקטים. האלבומים האלו היו מלאים בסיפורים קטנים ורגישים מהעבר של הדרס, במעין נסיון התמודדות תרפויטי ואישי עד כאב עם הומופוביה שהופנתה כלפיו במהלך ההתבגרות ומערכות יחסים כושלות. באלבום החדש, Too Bright, מציג הדרס סאונד חזק ואגרסיבי יותר. הוא עוטף את הקול העדין והשירה הדקה בשכבות של בס דומיננטי, תופים רועמים ואלקטרוניקה מדויקת ועדכנית, שמצטרפים לפסנתר, ממנו הוא לא נפרד לחלוטין.

באלבום החדש החליט הדרס להפרד מ”בלדות מיד טמפו בסגנון אדל, שכל אקורד ומילה בהן מדויקות כמו מתמטיקה” לטובת הגרסה שלו לפיג’יי הארווי: “ראיתי כמה עוצמתית וחשופה היא יכולה להיות, וחשבתי, מה הגרסה שלי לזה?” הוא אמר בראיון לקראת צאת האלבום החדש.
ב Too Bright הדרס מתרחק מהדימוי השברירי ובוחר בדמות מלאה בכוח וגאווה. Queen, הסינגל הראשון מתוך האלבום החדש, עורר תשומת לב גדולה בזכות השילוב המעניין של אלקטרוניקה וגיטרות, והמילים הנוקבות שהפכו להמנון להט”בי שיוצא נגד כל כינוי גנאי שהוא שמע בחייו : “riddled with disease”, “cracked”, “ragged”.

בדומה לקליפ של Queen, שבו הדרס מאמץ את ה”שונות” לכאורה שלו, גם השיר החדש, Grid, מציג התמודדות עם שדים פנימיים. בקליפ מוקף Perfume Genius בדמויות כסופות וחייזריות, שספק מהללות אותו וספק פוצעות אותו (בדומה לדמויות בקליפ Daniel של Bat For Lashes). מדמם וחבול הוא עובר לסביבה דמויית חלום, מלאה בנשים יפות וחייזריות גם הן, שמזכירות סרטי מד”ב משנות השישים. בתוך סעודה מושחתת הוא חושף את התשוקות שלו, שמכניעות אותו.
לבוש בחליפה לבנה ונטולת מגדר, בלק האדום הנצחי ועקבי פלטפורמה דומיננטיים, Perfume Genius מוכיח שהוא מוכן להפוך לנביא החדש (וכנראה היחיד) של עולם המוזיקה הקווירית.

צפו בקליפ החדש – בבכורה עולמית ובלעדית למגזין BPM

האלבום החדש, Too Bright, יוצא ב 23.9 בלייבל Matador