בוגר BPM שגיא גבעול מפתיע שוב – הכירו את להקת Oryata

על שגיא גבעול, בוגר מסלול האולפן הביתי ב BPM קראתם כאן לראשונה לפני כשנתיים, כאשר הוא השתתף עם הלהקה שהקים “חסידיקא” באוסף הבוגרים שלנו. השיר “רחמנא”, שנשמע מעט כמו הגרסה היהודית למטאליקה גרר אז המון תשומת לב ומחמאות מכלי התקשורת השונים (בעזרת מחלקת קידום האמנים של BPM).

על הלימודים במכללה הוא אומר שהם ” פתחו לי את האפשרויות הבלתי מוגבלות של ההפקה והסאונד שניתן לממש כיום ובעיקר כלים מעשיים ורעיונות של בניית שיר והגשתו. קיבלנו תמיכה רבה וגם יחסי ציבור מ-bpm והדבר קידם אותנו מאוד ונתן לנו תובנות רבות על התעשייה”
עם הכלים האלה גבעול חוזר עכשיו ובידיו פרויקט חדש ומעניין בשם Orayta שיוצרת רוק אתני, המשלב טקסטים מקוריים וטקסטים מהמקורות: ” כיוון שאני חוזר בתשובה וההשפעות המוזיקליות שלי באות בעיקר ממוזיקה אגרסיבית ומורכבת שמקורה בחו”ל, הקמתי את ההרכב למען חובבי מוסיקה עוצמתית שחסרה מאוד היום לקהל המאמין, שכן כל העיקרון היהודי הוא קידוש החומר ושימוש בכוחות אובייקטיבים שונים למען הפצת האמונה ועשיה חיובית למען העולם ויושביו.

ב-Oryata יש שילוב של כלים אותנטיים מהמזרח (עוד, סאז, כינור, מנדולינה, דרבוקות ) עם כלים יותר מודרניים מהמערב (גיטרות חשמליות ,קלידים , סמפלים , תופים) וכן סמפלים אמביאנטים שיחד יוצרים מוסיקת רוק אוריינטאלית באנגלית. הטקסטים ספוגים בחיפוש ותובנות מהחיים ומהעבר” הוא מספר.


בקרוב יוציא ההרכב את אלבום הבכורה, עד אז ניתן כבר להאזין לסינגל הבכורה Fireflies שהופק ועובד ע”י לא אחר מאשר המרצה 
אושיק נזרי מהמכללה שגם מנגן גיטרות, בס, דרבוקות, ואחראי על הפרוגרמינג. מלבדו ומלבד שגיא גבעול (שירה וגיטרה) שני חיון מנגן את הכינורות, עוד וסאז והמתופף האגדי – אשר פאדי.

לאתר הלהקה: http://www.oraytaband.com