נדב רביד עם חמשת הטיפים למרמקסס המתחיל

צילום: גוני ריסקין

לכבוד הרימקסים המשובחים שהוציא לאחרונה וההפתעות שהוא מתכנן בקרוב, אנחנו מתרגשים לארח את נדב רביד, חצי מצמד מקימי רדיו הקצה ואחד מהתקליטנים המוכשרים ביותר שיצא לנו לפגוש, בחמישה טיפים למרמקסס המתחיל:
1. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל תמיד כדאי להתחיל עם שיר שאוהבים. תחשבו על עצמכם כחבר נוסף בלהקה – הלהקה שלה אתם עושים את הרימיקס, כמפיק מוזיקלי שלקח על עצנמו לעבוד עם הזמרת או הזמר. בדיוק כמו שהייתם עובדים בחוסר חשק עם להקה שאתם לא מרגישים בה בנוח, לא אוהבים את הכיוון המוזיקלי, כך כדאי להתחיל עם שיר שאתם אוהבים. בעצם, לא רק אוהבים – מבינים. מבינים את ה-DNA המוזיקלי שלו, מבינים ומרגישים מה הוא רצה להשיג ואיך. וגם אם אתם לא אוהבים את השיר כולו, אז תמצאו בו משהו אחד – לפחות – שממש מרגש אותכם. הקול, תפקיד מוזיקלי, מקצב, רעש, אווירה. משהו – קצה חוט שתוכלו לפרום מהשיר ולתפור סביבו משהו חדש.

 

2. עוד לפני שקיבלתם את הערוצים המופרדים של השיר, תמיד כדאי להתחיל עם רעיון. איך הייתם מדמיינים מחדש את השיר? לאיזה כיוון הייתם לוקחים אותו? נסו לחשוב על השיר בקונטקסט אחר. תמיד אפשר להתחיל לשחק עם הערוצים עד שיקרה משהו שאתם אוהבים, אבל יותר קל להתחיל עם תחושה של כיוון – לסמן מטרה ולהתחיל להפליג אליה, גם אם המסע ייקח אתכם בסוף למקום קצת שונה ממה שדימיינתם.

 

3. הקשיבו לכל הערוצים המופרדים שקיבלתם. לפעמים תמצאו שם אוצרות שלא שמעתם במיקס הסופי של השיר, ולפעמים אפילו תשמעו דברים מדהימים שלא הגיעו בכלל לגרסה הסופית של השיר המקורי. אפילו רעשים של זליגות, רעשי מיתרים, נשימות מוגזמות של הזמר – כל אלה יכולים להיות חומר גלם מצוין לרימיקס.

 

4. עשו כבוד לשיר המקורי. רימיקס הוא מקום מפגש בין היצירה של מישהו אחר לבין היצירתיות שלכם. אל תדרסו את הרעיונות של היוצרים המקוריים, תנו להם להפרות אתכם, ותחשבו על הרימיקס כעל דיאלוג, גם אם הוא לא נעשה בצורה אורגנית של עבודה משותפת.

 

5. רימיקס, מעצם היותו קטע שהוא לא לגמרי שלכם, מאפשר הרבה חופש. חופש להתנסות בסאונדים חדשים, צורות הפקה חדשות, כלים חדשים, מבנים לא שגרתיים, שמחייבים פחות בגלל שהתוצאה הסופית היא לא 100% שלכם. עבודה על רימיקסים יכולה להיות שדה ניסויים עם חומרי גלם טובים – את הנסיונות המוצלחים יותר תוכלו אחר כך ליישם בעבודות ה״רשמיות״ שלכם.
מוזמנים להאזין לרמיקס החדש של רביד לCut Out Club:


לאוסף הרימיקסים של נדב- לחצו כאן
לעמוד הסאונדקלאוד של נדב עם פולאר פייר- לחצו כאן

לכל הפרטים על מסלול EMP לסאונד והפקת מוזיקה אלקטרונית במכללת BPM- לחצו כאן.