שת”פ ייחודי בין רדיו מהות החיים לתלמידי BPM

רדיו מהות החיים” הינה אחת מתחנות הרדיו האינטרנטיות הוותיקות בארץ. בשנה האחרונה נמצאת התחנה בתנופה אדירה, כאשר שדרים בכירים ומוכרים דוגמת שרון מולדאבי מרצה במסלול זמר יוצר , עמיר לב ולירון תאני, לצד שדרים צעירים מציעים שלל תכניות מגוונות ואיכותיות להן ניתן להאזין הן ברשת והן בערוץ 87 ב”הוט”.

הסטודנטים של BPS משדרים ברדיו מהות החיים:

אנחנו שמחים לבשר לכם על שיתוף פעולה מיוחד בין BPM לבין רדיו מהות החיים, ממנו תרוויחו אתם הסטודנטים חשיפה וטעימה מעולם הרדיו. גולת הכותרת של שיתוף הפעולה תהיה במסגרת התכנית “ראש גרוב” – התכנית, אותה משדר אייל גולדמן (גם הוא מכוחותינו – מרצה ל DJ כאן ב BPM) בימי שישי בין 22:00-24:00 באה “לחמם” את הבליינים שמתכוננים ליציאה, או יצירת אווירה מועדונית לבוחרים להישאר בבית. מגוון הסגנונות המשודרים ב”ראש גרוב” גדול מאוד – ניו דיסקו, האוס, פרוגרסיב, מינימאל, אלקטרו, היפ הופ ועוד, ואף שילובים של מוסיקה “רגילה” – רוק, פופ, פ’אנק – כולם מתקבלים בברכה.

חשיפת יצירות הבוגרים ברדיו:

כאן בדיוק אתם נכנסים לתמונה – בכל שבוע ישודר ב”ראש גרוב” סט שייצור סטודנט ב-BPM! מלבד הקרדיט בשידור, יזכה יוצר הסט לחשיפה גם בבלוג הרדיו שם יוכל לספר על עצמו ועל היצירה. שימו לב – מדובר כאן בהזדמנות נדירה להיחשף בתחנת רדיו פופולארית כבר בזמן לימודיכם במכללה! אגב, לא רק הסטודנטים בקורסי יצירת המוזיקה שלנו ייהנו מהשת”פ – תלמידי קורס הרדיו של BPM יזכו להפיק ג’ינגלים עבור התחנה, ואף יגיעו לסיור מיוחד ב”מהות החיים” שם ילמדו על מבנה הרדיו והתפקידים השונים מפי אנשי התחנה.

איך משתתפים?

על מנת ליצור סט שישודר בתכנית, שלחו לנו את הסט שלכם למייל [email protected]
לפי ההנחיות הנ”ל-

1. מבחינה מוזיקאלית, ניתן לנגן את כול הסגנונות הקיימים, ואף רצוי לגוון במהלך הסט – מעברים בין סגנונות, שינויי ביפיאם וכו. עם זאת, רצוי לשלב קטעים ווקאלים במידת האפשר (גם ברמת משפט שחוזר על עצמו – לאו דווקא רמיקס לשיר).
חשוב גם לציין שסט שהקהל סופג בבית צריך להיות בנוי בצורה פחות מונוטונית ויותר עם דגש על עריכה מוסיקאלית – פחות דגש על מיקסים טכניים ויותר על למה קטע מנוגן אחרי קטע.

2. הסגנונות המועדפים – ניו דיסקו, האוס, פרוגרסיב, מינימאל, אלקטרו, היפ הופ. כל מי שמעוניין לגוון לשילובים של מוסיקה “רגילה” – רוק, פופ, פ’אנק – יתקבל בברכה.
נא להימנע מסטים של סגנון אחד – סט של שעתיים פול און טראנס לא יהיה שימושי. סט שמתחיל בקטע או שניים של צ’יל אאוט, מתקדם למינימל ומגיע בשיא לטראנס – יתקבל בברכה.

3. יש לשמור ככול הניתן על שפה נקייה בטקסטים – קללות, אלימות מילולית וכו’ – לא בבית ספרנו….
יש לשמור על אווירה שמחה וכייפית ככול שניתן – אנחנו רוצים לשמח אנשים…

4. טכנית – הסט צריך להיות באורך של שעתיים, לא יותר ולא פחות. סט ארוך יחתך, ולסט קצר יתווספו קטעים להשלמת הזמן החסר.

5. יש להעביר את הקטעים בפורמט ווב או באמפי 3 בקידוד 320 קב”ש.