פרויקט תהודת גמר – בוגרי BPM מפיקים לאמנים מובילים

מכללת BPM דוגלת במתן ניסיון מקצועי בתעשיית המוסיקה כבר בשלב “חממת הלימודים”.
בדומה לשאר הפרויקטים לקידום בוגרים, הרעיון המרכזי מאחורי תהודת גמר הוא להקנות לסטודנטים כלים של עבודה מעשית עם אמן מוביל במוסיקה הישראלית, עוד בתקופת הלימודים.

 

אז מה בעצם קרה?

במסגרת הפרויקט הפיקו הסטודנטים במסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מיני אלבום לזמרת יוצרת המצליחה קורין אלאל.
בסמסטר האחרון ללימודים התחלקו הסטודנטים ל4 קבוצות, כאשר כל קבוצה קיבלה סקיצה של שיר עם גיטרה ושירה מקורית של קורין (זו הפעם הראשונה שקורין בעצמה כתבה גם את הטקסט!)
הסטודנטים היו אחראים על כל אספקט של ההפקה, מכתיבת הרעיון האומנותי והתפקידים של כל כלי, ועד לצד הטכני של הסאונד וההקלטות. ממש כמו בחיים האמיתיים נדרשו הסטודנטים לנהל תקציב שקיבלו מראש עבור ההפקה, מה שגרם להם להחליט החלטות חשובות כמו אילו תפקידים ינוגנו בלייב ע”י נגן שכיר ואילו ייכתבו במחשב, וכל זאת תוך עמידה בלוח זמנים טייט.
לקראת סיום ההפקה נפגשו הסטודנטים עם קורין להשמיע לה את הסקיצה, היא התלהבה ונתנה את אישורה להמשיך לשלב ההקלטות בו אפילו ניגנו חלק מן הסטודנטים. כך בעצם נוצרו 4 שירים מקוריים חדשים לקורין אלאל, כולם הופקו מ-א’ עד ת’ על ידי סטודנטים של מכללת BPM, שזכו לסיכום מאד מעשי לכל החומר שלמדו במסלול.

 

ומה קורה עם השירים?

למרות שמאד מכובד לצאת ממסלול לימודים ושכבר יהיה לך כתוב ברפרטואר שאתה חלק מהדיסקוגרפיה של קורין אלאל, וחלק מן הסטודנטים אפילו נהנו מתמלוגים על השירים, הקריט לא נגמר כאן.

השירים שנוצרו בפרויקט עושים את דרכם לאוויר העולם, כאשר אחד מהם כבר יצא כסינגל וזוכה ליח”צ במקומות שונים: ידיעות אחרונות, Ynet (לכתבה לחצו כאן), מעריב, ג’רוזלם פוסט, ביצוע בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 עם גלית גוטמן, השמעות בתחנות רדיו איזוריות ועוד.

“קורין אלאל עבדה עם סטודנטים על האלבום החדש – ועכשיו היא אחת מהם” – בכתבה של מעריב עונה קורין על שאלות בנושא הפרויקט ומסבירה מדוע היא בעצמה נרשמה למספר קורסים במכללת BPM בהשראתו.

קורין במעריב עם הסטונדטים של BPMפרויקט תהודת גמר - קורין אלאל

מילה מאיתנו ומבוגרי המסלול

“העובדה כי סטודנטים עבדו עם זמרת יוצרת בסדר גודל של קורין אלאל הוא חוויה מרגשת כשלעצמה, אך יש לה גם ערך פדגוגי רב. באופן אישי היה לי מאד מרגש לראות סטודנטים שרק לפני שנתיים קיבלתי ללימודים, אחראים על כל פרמטר בהפקה: עיבוד, תזמור, כתיבת תפקידים, הקלטות ומיקס, ואח”כ לשמוע את השיר מקבל חיים בתחנות הרדיו והמדיות השונות.” גיא בן צבי, מנהל מגמת המוסיקה, רכז מסלול BSP, וס.מנגל פדגוגי.

“הפרויקט נתן לי את הזכות והכבוד לעבוד עם אמן מהשורה הראשומה כמו קורין ולהפקיד משהו עדכני בחופש מלא. איך עוד הייתי מגיע למעמד כזה?” יובל ברוסילובסקי, בוגר המכללה, אשר לקח חלק בהקלטות, עיבוד ובהפקה המוסיקאלית וגם ניגן את הקלידים והסינת’.

הסינגל הראשון מתוך 4 השירים, בהפקת הסטונדטים יחד עם מנהל הפרויקט ומרצה הקורס: דויד פרץ.

אנחנו גאים בסטודנטים ונרגשים לקראת שיתוף הפעולה עם האמן הבא! רוצים להכנס לעולם ההפקה המוסיקלית? לחצו כאן