מדריך VST Plugins לתוכנת קיובייס

קיובייס, תוכנת הסיקוונסר המובילה בעולם, הינה הבחירה הראשונה לתוכנת הקלטה ויצירת מוסיקה. מעבר ליכולות ההקלטה המתקדמות, דיוק הדגימה, מיקסר מדהים ואפשרות לאוטומציה מלאה, אחת התכונות שהופכות את התוכנה לבחירה הראשונה בקרב מוסיקאים ואולפנים היא האפשרות לשימוש בVST.

VST:

(VST (Virtual Studio Technology ובעיברית טכנולוגיית אולפן וירטואלית, היא טכנולוגיה המאפשרת לדמות מכשירים וציוד אולפני באופן דיגיטלי על מסך המחשב, ובמילים פשוטות- אפקטים לתכונת קיובייס . בשוק קיימים אלפי אפקטים כאלה, חלקם הגדול בחינם, המאפשרים להעשיר ולגוון את המוסיקה שאתה יוצר בתוכנה. טכנולוגיית, תוכנה VST מסוגלת לדמות ציוד אולפני ממגוון רחב, מסינתיסייזרים וכלי נגינה ועד קומפרסורים, ריוורבים, אקווילייזרים ועוד.

התקנה VST:

כל VST ניתן להתקין באחת משני דרכים – אוטומית או ידנית. התקנה אוטומטית משמעותה התקנת התוסף דרך קובץ Setup ייעודי המבצע את השינויים הנדרשים בתוכנה ובמערכת ההפעלה של המחשב. התקנה ידנית משמעותה ביצוע פעולות אלו באופן ידני, כמו למשל לשים קובץ DLL מסויים בתיקייה.

כמה מילים על תוספי VST ברשת:

ישנה כמות אדירה של תוספי פלאגינים בשוק, היוצרים מבחר אין סופי של תוספים וסוגי תוספים שונים שמתאימים לכל סוג של מוסיקה וגוון של סאונד רצוי. תופעה זו יוצרת מצב של מגוון כה גדול היוצר קושי רב למצוא את התוסף המתאים ביותר לצרכים שלנו. אומנם יש אינספור תוספים ברמות ולשימושים שונים, בהמשך מאמר זה נסקר כמה תוספים מובילים.

סדרת kjaerhus free VST plugins:

מטרת הסדרה הזאת היא לספק לקהל משתמשי מדריך קיובייס פלאגינים המדמים בצורה האיכותית ביותר אפקטים חומרתיים קלאסיים, יחד עם הקפדה על פשטות תפעול מקסימלית. הסדרה מונה את בין היתר את האפקטים הבאים:

  • Classic auto filter – מדמה פילטר אנאלוגי עם שליטה ברזוננס, עם אופציות לסוגים קלטסיים שונים של פילטור. ניתן לבצע מודולציות על ה Cut Off.
  • Classic Phaser – מדמה אפקט פייזר, העובד כמו פילטר אנלוגי עם סאונד שמן ועמוק. מדמה סאונד של מגוון מכשירי פייזר אנאלוגיים פופולאריים
  • Classic Chorus – מדמה אפקט קורוס קלאסי, מעולה לקולות רקע, מוסיף מימד רוחב, גודל ועומק לכלים אקוסטיים, אלקטרוניים ולשירה.
  • Classic Delay – הפלאגין מדמה שלושה סוגי מכונות דיליי – Tape Echo, Digital, Analog נטול רעש המיוחס לאפקטים הללו. ניתן לסנכרן את התזמון לפי Host ולהפוך את לולאת הפידבק.

סדרת DFX VST:

מטרת סדרה זו מבית היוצר של DFX היא לספק למשתמש אפקטים שהם במהותם אינם סטנדרטיים, המיועדים למניפולציות מרחיקות לכת של סאונד דיגיטלי. פלאגינים יוצאים מן הכלל, פשוטים לשימוש, המהווים נכס לכל הפקה אלקטרונית. בין היתר תמצאו בסדרה זו את האפקטים הבאים:

  • Skidder – אפקט טרמלו המאפשר מגוון מניפולציות וחיתוכים על ווליום – הייפר טרמלו
  • Rez Synth – משמש ככלי נגינה ייחודי היוצר מגוון אפקטים יחודיים וגם Midi Gate
  • Transeverb – יותר דיליי מריוורב, מאפשר לבצע מניפוצליות שונות על האורך, Pitch וה Buffer Size.

מחפשים אפקטים מעניינים וייחודיים במיוחד לכם עבור תוכנת קיובייס ? הרשת מלאה במגוון אדיר של VST Plugins שיעזרו לכם להגיע לסאונד הייחודי עליו אתם חולמים! עדיין לא שולטים בקיובייס? הרשמו למכללת בי פי אם לימודי קיובייס!