לא עוד מוזיקאי אפור – תכירו את אוריה ספיר
השם אוריה ספיר אולי לא אומר לכם הרבה, אבל אם אתם מעורים בסצנת המטאל הישראלית אין מצב שאתם לא מכירים את ההרכב המיתולוגי Eternal Gray בו הוא מנגן.
Eternal Gray היא להקת דת’ מטאל שהחלה את דרכה כבר לפני עשור, עם אלבום פורץ דרך (Kindless) והצלחה בינלאומית שכללה הופעות לצד ענקים כמו מגדת’, Meshugaa, השתתפות בסרט תיעודי על סצנת המטאל הישראלית ועוד.לאחרונה הם חזרו על אלבום שני בשם Your Gods – My Enemies שהוכיח שהם רק השתבחו עם הזמן. האלבום שהופץ בדרך מקורית על גבי USB מקבל ביקורות מעולות, ומחזיר את ההרכב למרכז הסצנה בארץ. לצד הפעילות שלו ב Eternal Gray, מנגן ספיר, שהחל השנה את לימודיו במסלול ה EMP ליצירה והפקת מוסיקה אלקטרונית, בהרכב הארדקור מודרני בשם Marticide, שעובד בימים אלה גם כן על אלבום חדש.ההרכב יופיע ב-26.04 במועדון הסאבליים בתל אביב ועוד לפני כן ב- 19.04 תוכלו לראות אותם מתארחים ב- MTV ישראל בתכנית Headbangers Ball בהנחיית Betzefer.

איך נגן של הרכב מטאל מגיע דווקא ללימודי מוזיקה אלקטרונית?
“הגעתי ל EMP בעקבות חברה שלומדת ב BSP וראיתי איך היא מתקדמת וזה עניין אותי. מוזיקה אלקטרונית תמיד עניינה אותי, וזה תחום שאני רוצה לחקור ולפתח, בלי קשר דווקא להרכבי המטאל.”יש תוכניות להופיע בקרוב?
“האלבום שלנו הושק כרגע בכל העולם ע”י לייבל צרפתי, והכיוון הוא להופיע בחו”ל, עדיין אין תאריכים להופעה בארץ.
עם זאת אני וחלק מהחברים הולכים להופיע ב 15.12 בסאבליים במסגרת ערב מיוחד לזכרו של גיטריסט Death ומייסד הז’אנר צ’אק שולדינר “.
לראיון המלא שפורסם בעיתון בגרמנית- http://newssquared.de/auria-eternal-gray-im-shorts-interview
איזכור המכללה בתרגום-
I study at BPM College, which specializes in Electronic music and sound
I have 3 semesters left until I complete my current studies

לראיון בתוכנית הרדיו “מת על מטאל” במרכז הבינתחומי בהרצליה-

Eternal Gray בפייסבוק-   www.facebook.com/EternalGray

לאיבנט של ההופעה בפייסבוק: http://www.facebook.com/events/369674289731969