איזה ציוד די ג’יי צריך? בואו לקרוא מה בתיק של אייל גודלמן

מידי חודש תקליטן נבחר יפרוש את תוכן תיק התקלוט שלו לעדשת המצלמה ויפרט על הסט אפ איתו הוא עובד. והפעם במסגרת פינתנו המציצנית DJ FUNK SINATRA הלוא הוא אייל גולדמן.

גולדמן הוא מפיק, יוצר אלקטרוני ואושיית מוזיקה ומרצה בקורס DJ. מעבר לכך הוא הפיק את סגול 59 ועבד גם עם הרכבים כמו קוואמי והחלבות, קוביישי פורצלן ויאפים עם ג’יפים. כששמנו את ידנו על התיק שלו, נתקלנו בדברים מעניינים מאוד, בואו לבדוק מה מצאנו:

לפני שנגש לתיק רצינו לדעת מהי העמדה האידיאלית עבורך?
קודם כל, שתהיה קרובה לקהל – שאני יכול לשמוע את האנשים מדברים ולראות אותם בעיניים. הקשר עם הקהל עבור הDJ בעיניי זה 90% מהעבודה.
אני באופן אישי מעדיף מיקסרים של פיוניר 800 ומעלה. זוג CDJ 2000 זה כיף, אבל שלושה כאלה זה הרבה יותר כיף. ואם אפשר גם זוג Technics בכלל טוב.
דבר נוסף, והכי חשוב- כיסא. לעמוד 8 שעות על הרגליים בחלל קטן מאוד זה לא כיף. לפעמים יותר חשוב לי כיסא ממה שאני מנגן באותו רגע. וזה גם הרגע שהסט צריך להסתיים 🙂
ומה נמצא אצלך בתיק?
GOLDMAN

1. MacBook Pro 13 i5 2.5GHz עם 8 ג’יגה ראם
בחודש האחרון עברתי מPC לMac, אחרי שנים של שנאה לצד האפל. ימים יגידו, אבל בינתיים מרוצה מאוד.
מריץ עליו Traktor, Mixed In Key, Virtual DJ וRekordBox. זהו. מחשב לתקלוט בלבד .

2. אודיו 2 של Native Instruments – קטן, שתי יציאות, אפס תקלות. שדרגתי אותו עם כבלים בהזמנה מיוחדת עם חיבורי פרמיום.

3.אקס 1 מארק 2 של Native Instruments – הקונטרולר האולטימטיבי. לא משנה מה הסט שלכם, הוא תמיד יכול לתרום. אני אישית מעדיף לעבוד עם מיקסר אנלוגי רגיל ולכן השילוב של כרטיס הקול והקונטרולר, שמתאים לי בכל סוג תקלוט שיש לי.

4. אוזניות של טכניקס RPDJ 1210 – מאז שעברתי אליהן לפני כמה שנים, לא מצליח לעבוד עם שום דבר אחר.

5. Reloop Tape – מכשיר הקלטה בצורת קסטה (מנסה להקליט סטים לצורך למידה). מתחבר ליציאת ההקלטה של כל מיקסר רגיל ומקליט בפורמט MP3.

6. מארז USB- לפעמים לא בא לי לפתוח את כל התיק. אז אני פשוט שולף דיסק און קי שהכנתי ברקורדבוקס ומתחיל לנגן. לפעמים אני מוסיף קטעים תוך כדי הערב ומשאיר את המחשב בצד. יש שם גם אוזניות חירום וככה אני יכול לבוא רק עם המארז הקטן הזה לתקלוט.

7. מחברים שונים וכבלי גיבוי – אני אף פעם לא יודע מול מה אצטרך להתמודד במועדון או אולם אירועים. זה הציוד המינימלי: מחברי RCA וPL שונים, וכבלי USB לגיבוי.

8. מארז למחשב – מארז של חברת MONO. התיק עצמו, שלא נמצא בתמונה, הוא גם של אותה חברה, והקייסים השחורים הם חלק ממנו. זה עוזר מאוד כשרוצים מקום ייעודי לדברים שונים בתיק.

9. ג’ל לניקוי ידיים – עמדת תקלוט של מועדון או גן אירועים זה המקום הכי מלוכלך בעולם (ראיתם פעם מועדון מואר לחלוטין? פחד אלוהים), וזו הדרך שלי להתמודד עם המציאות הזאת.

 

לפרטים והרשמה על קורס די ג’יי במכללת BPM