לימודי קיובייס, איך להשתמש ב-MIDI Echo כדי לשמור על יצירתיות

צפו בחגי דוידוף, מרצה לקיובייס ותזמור וירטואלי במכללה, מסביר על השימוש באפקטי מידי (MIDI Inserts) כדי לשמור על חדשנות בקומפוזיציה, ומדגים דרך שימוש באפקט MIDI Echo.

 

רוצים ללמוד את בתוכנת קיובייס? לפרטים על לימודי Cubase אונליין

 

לימודי קיובייס, מה זה MIDI Echo?

כאשר נרצה ליצור רעיון מוזיקלי חדש, המון פעמים ניפגש בחסמים בצורה של הנטייה ללכת למוכר לנו. משפיעים על כך דברים כמו הזיכרון המוטורי שלנו, שהרבה פעמים ינחה אותנו בעת הלחנה ללכת למקומות מסוימים ומוכרים לנו, או אפילו הידע שלנו, שלעיתים עלול ליצור תבניתיות בצורת החשיבה הקומפוזיטורית שלנו.

פיתרון אפשרי לכך הוא האפקט המובנה בקיובייס, MIDI Echo. המידי אקו הוא אפקט MIDI, כלומר לא משפיע על האודיו המתנגן, אלא על מידע ה-MIDI הנכנס לערוץ עליו מוחל האפקט ובכך משנה את מה שהכלי ינגן בפועל. ההשפעה שהמידי אקו יוצר היא דומה לאפקט דיליי, אך במקום לבצע חזרות של האודיו המתנגן, הוא יוצר החזרים של התו המנוגן בצורה ששולחת לכלי את אותו התו פעמים נוספות, עם אפשרות לעיצוב פרמטרים שונים כמו גובה הצליל של ההחזרים, המקצב בו הם ינוגנו, מספר ההחזרים שיקרו, אורך כל צליל, שינוי בעוצמת הנגינה לאורך ההחזרים ועוד.

 

איך אפשר להשתמש ב-MIDI Echo לשיפור היצירתיות?

עם שימוש במידי אקו, תוכלו ליצור לעצמכם אופן חדש לנגינה בכלי הנגינה שתפתח אתכם באופן מיידי להזדמנויות יצירתיות חדשות. בין אם דרך יצירה במרווחים מוזיקליים קבועים, דרך ריתמיקה שנוצרת מההחזרים, או דינמיקה שנוצרת מהבדלי העוצמה שיצרתם בכלי – המידי אקו יכול להיות כלי מעולה ליצירה מגוונת ומחוץ למוכר לכם. יתרון נוסף הוא שמדובר באפקט MIDI, כלומר שבאפשרותכם להשתמש בו על כל סוג של כלי נגינה אשר ביכולתם לנגן עליו ב-MIDI.

 

 

צפו: יצירתיות בקיובייס עם מידי אקו