במקביל להוצאת הגירסא האחרונה של Nuendo, חברת Steinberg מצ’פרת את לקוחותיה שרכשו את Cubase 4 ומוציאה עדכון עבור התוכנה.
העדכון ניתן להורדה חינם ונותן ערך מוסף רב לרכישה. כאן תוכלו לקרוא רשימה מתומצתת של השינויים בעת

העדכון מגירסא 4 לגירסא 4.1:
סיידצ’יין (Sidechain) – ארכיטקטורת “ניתוב חופשי” חדישה מאפשרת לך להשתמש כמעט בכל אות שעובר במיקסר ה-VST המובנה בתור אות קלט לסיידצ’יין של פלאגאין VST3.

ניתוב חופשי והקלטה מאובייקטים מסכמים – בנוסף לכך, אותו “ניתוב חופשי” חדשני מאפשר לך, בין היתר, לשלוח מערוצי קבוצה בלי קשר לסדר הופעתם בפרויקט, לשלוח מערוץ קבוצה לערוץ אפקט או לשלוח מערוץ אפקט לערוץ קבוצה.

עורך סמפלים מחודש (Sample Editor) – עיצוב יותר ארגונומי מאפשר עבודה יעילה יותר.

שלט טראק מהיר (Track Quick Controls) – מדור חדש התווסף לשלט הטראקים (Track Inspector) בוא תוכלו לרכז את הפרמטרים שמשתנים תכופות, וכך להימנע מדילוגים בין המדורים השונים כדי להגיע אליהם.

שיפורים למדיה ביי (MediaBay) – מסד הנתונים המהפכני אשר מובנה לתוכנה כעת מאפשר הגדרת אילו תיקיות ינוהלו על-ידיו, תומך בקבצים מסוג MIDI Loop ומכיל מד פעילות שמראה אם מתבצעת כרגע פעולת חיפוש או סידור של האינדקס.

סוג טראק חדש : טרנספוזיציה גלובלית – מאפשר התנסות קלה ביצירת עיבודים מוסיקליים על בסיס לופים או התנסות במהלכים הרמוניים שונים בלי לערוך כל טראק בנפרד.

עיבוד מתקדם – טראק שקובע סדר נגינה (Advanced Arranger– Play Order Track): אופציית העיבוד המתקדם מחליפה ומרחיבה על רעיון ה-Play Order Track ומציגה אפשריות חדשות להתנסות יצירתית על בסיס תבניות (patterns) בעיבוד של שיר וכן אפשרויות חדשות לשימוש של Cubase בהופעה חיה.

עורך פרויקט לוגי (Project Logical Editor) – מאפשר עריכה ברמה כוללת של הפרויקט ואוטומציה של משימות עריכה. בעזרת כלי חדשני זה תוכלו להגדיר פעולות שישפיעו על מספר רב של טראקים\חלקים בצעד אחד על פי הגיון שהגדרתם.

תאימות עם תוכנת Sequel של SteinbergSequel היא תוכנה ברמת מתלמד המאפשרת יצירה וביצוע של מוזיקה. Cubase 4.1 כעת תומכת ביבוא, השמעה ועריכה של פרויקטים שנוצרו ב-Sequel.

יבוא ויצוא מידע בפורמט MusicXML – פורמט MusicXML משמש כאמצעי נפוץ להעברת תיווי מוזיקלי בין אפליקציות. Cubase 4.1 תומכת ביבוא ויצוא בפורמט הנ”ל, דבר שמאפשר שילוב התוכנה בתור הרכיב המרכזי בזרימת העבודה בין פלטפורמות מרובות.

תמיכה ב-Windows VistaCubase 4.1 מספקת תמיכה מלאה ב- Windows Vista32. כמו כן, קיימת גירסא מוקדמת של Vista64, אשר רצה במערכת בתור אפליקציית 64-ביט ותומכת בזכרון של עד כ-128 גיגהבייט RAM.

פלאגאינים חדשים בתצורת VST3 – הפלאגאינים הבאים התווספו או השתפרו ב- Cubase 4.1 –  Distortion, DualFilter, Chorus, Roomworks/Roomworks SE, UV22 HR.

גשר פלאגאינים (VST Bridge) – רכיב חדש המוודא תאימות בין פלאגאינים שונים. פלאגאינים וכלים וירטואליים בתצור