“סיפור, קברט מוזיקלי, המשלב מוזיקה חיה – אלקטרונית ואקוסטית לצד שירה אימפרוביזורית המוגש מנקודת מבט שונה וייחודית “, כך מתאר גבריאל פישר, שלומד בקורס אבלטון ב- BPM את הפרויקט המרתק שלו – Beyond Time. אבל אם להיות כנים, כדי להבין את הפרויקט הזה צריך פשוט להאזין לו (בתחתית הכתבה תמצאו קישור שיוביל אתכם אליו).

אז מי אתה גבריאל?

“אני בן 39 נשוי +2, גדלתי בקיבוץ החותרים ואחרי שירותי הצבאי עברתי לסידני אוסטרליה שם גרתי למשך חמש שנים, משם חזרה לתל אביב וכיום עם משפחתי בפרברי השרון שם נמצא גם האטלייה/סטודיו שלי. לקראת אמצע סוף שנות ה20 שלי נחשפתי לקיובייס ופרוטי-לופס ולעולם היצירה האלקטרונית. בכל אותה העת הייתי מקליט משירי ומנגינותי להנאתי האישית.”

איך נולד הפרויקט הנוכחי?

” משבר חיים הוביל אותי למסע מוסיקלי אל תוך עצמי, שם נפתח עולמי המוסיקלי לשיתוף עם עוד נגנים, הבנתי שהכימיה בין האנשים היא מנוע למוסיקה איכותית. השיחה המוסיקלית, הביטוי והשיתוף המוסיקלי. המהות של Beyond Time מדברת על התובנה שיש משהו בשיר כשהוא מנוגן בפעם הראשונה שלא יחזור על עצמו…הקסם של אותנטיות היצירה הרגעית. לקחתי אולפן והקלטתי 5-6 סשנים ארוכים שמהם גזרתי את רגעי הקסם של הדיסק הראשון, ביצועים ואילתורים מקוריים, רגעי קסם באיכות אולפנית.

כיום אני מריץ ליין חודשי מעל שנה, Beyond Time Events, בהם מוסיקאים ואנשי ארט נפגשים לסוג של מעבדה מוסיקלית של אלתור וחוויה מוסיקלית משותפת. מעטים המקומות בהם נפגשים נגנים ללא לחץ במה, ללא לחץ ההופעה שלפני או שיפוטיות הקהל, וכאן יש מקום נטול ביקורת דבר שמאד מקל על המשתתפים לחקור את עולמם המוסיקלי ביחד ולחוד וממנו לצאת לעולמם בכל פעם עם השראה חדשה. תמיד טוב, תמיד נעים ותמיד מעורר השראה. האירוע הקרוב מתרחש בתאריך ה19.9 חג סוכות במקום המשדר גם את הרגשת מעבר לזמן.”

איך הגעת ל- BPM, ומה אתה מרגיש שחוויית הלימודים כאן תרמה לך?

למכללה הגעתי כאשר נפתחתי לעבודה עם עוד נגנים באימפרוביזציה לייב וחיפשתי כלי טוב לעבודה בטור ובמקביל, מכאן העמקתי לאבלטון עד שהחלטתי לקחת קורס. אני מאד מבסוט מיחזקאל רז, מרצה קורס אבלטון ורמת הידע שלו ודרך העברת החומר מעניינת ומדויקת. העמקת הידע בתוכנה עוזרת לי בהחלט להיפתח למקומות חדשים ומעניינים מוסיקלית, ומכורך המציאות משפיע גם על התוצרים עצמם.

מה השלב הבא מבחינתך?

“כפי הנראה אדפיס את הדיסק שיצא בשנה שעברה שכרגע קיים במדיה דיגיטלית בלבד. ובלי קשר אני כבר אוסף חומרים לדיסק Beyond time הבא.”

להאזנה לקטעים מתוך- Beyond Time:

לרכישת הדיסק: http://www.studiogavriel.net/beyond-time.html