אלו הזוכים הגדולים של תחרות זמר יוצר 2016

זו השנה השלישית שBPM, המכללה של תעשיית המוסיקה, חיפשה את הזמר/ת-יוצר/ת (סינגר סונגרייטר) הגדול/ה הבא/ה. לקראת פתיחת מחזור הלימודים של מסלול זמר-יוצר , המכללה סיפקה פעם נוספת פלטפורמה בצורת תחרות יוצרים ארצית, במטרה לזהות ולקדם אמנים מבטיחים, ולהעניק להם הכשרה ופרסים שיעזרו להם לבנות את עצמם בתור יוצרים.
בתחרות שפטו גיא בן צבי (ראש מגמת המוסיקה במכללה) והמוזיקאים המוערכים ירמי קפלן, דניאלה ספקטור ודוד פרץ (שמרצה במסלול זמר-יוצר). במהלך השבועות האחרונים קיבלנו מאות שירים מקוריים של זמרים-יוצרים שרובם נמצאים בתחילת דרכם המוסיקלית. ולאחר שלוש שבועות של האזנות סוף סוך הגיעו התוצאות!

אלו הם הזוכים:

במקום הראשון -סהר פרץ / אינדיקה

 

ירמי קפלן:
יש התכוונות ואופי בקטע הזה וגם כמה משפםטים חיננים וקליטים שתופסים אותך. הכותרת, הטקסט, ההגשה והמגניבות של השיר והמבצע מסונכרנים.

דניאלה ספקטור:
“חלמתי שאיבדתי את הגרוב קמתי עם תופים בראש, אני שמח” – מישהו כתב בתגובה לשיר הזה (בסאונדקלאוד)­ “איזה פלואו משוגע!”. זה מתאר טוב את סהר פרץ, הוא שוחה בתוך הניגון של המילים, הגרוב נמצא לו בראש ככל שהאזנתי יותר לשיר קלטתי שהוא מצליח להתיך יחד הרבה רגשות שונים מאוד זה מזה,
והוא נהנה מכל רגע, זה ברור. אהבה, עזיבה בילבול מהחיים, כאב ותקווה, הוא מחבר אותם יחד, בקצב די מסחרר, יוצר תמונה מורכבת שמדברת על החיים הלא פשוטים, בקול כנה, לא דרמטי, אפילו עם חצי חיוך.
עושה חשק לשמוע עוד ממה שיעשה בעתיד.

דוד פרץ:
הלחנה בתוך הז’אנר שעשויה טוב , מילים – ניצוצות של רעיונות טובים עם הברקות מעניינות!

גיא בן צבי:
אינדיקה זה שיר נהדר, קליט מאוד, אחלה טקסט וזרימה מצויינת של הזמר.

סהר זוכה במלגת לימודים למסלול זמר יוצר בשווי 10,000 שח + כרטיס קול איכותי UR- STEINBERG, מתנתחלילית הפקת קליפ + הפצה ע”י “לינקטון” וייעוץ יח”צ עם יובל הרינג (אנלוג)

במקום השני – לימור באלאס /קופצת ראש

ירמי קפלן:
“שיר יפהפה שבלחן נשמע כמו שירים של פעם. טקסט שמחפש לגעת באמנת פנימית חדשה בעודו נותן תחושת כנות והתפשטות מפוזות. ”

דויד פרץ:
“קופצת ראש. לחן מענין מאוד מקורי , מילים טובות מאוד . עיבוד מקורי וביצוע טוב! ”

דניאלה ספקטור:
“זה אחד השירים הבשלים שקיבלתי, הוא בעברית ברורה וצלולה, מה שמחייב אמירה עם תוכן ולימור עושה זאת, היא משתמשת בדימוי החזק של קפיצת ראש לבריכת ילדים, מערבבת זכרון ילדות עם התמודדות מול החיים שלה כבוגרת ויוצרת רגע ארוך של מתח שנשמר לאורך השיר. גם ההפקה תומכת בזה יפה
המלודיה מדברת שפה מוכרת אבל עדיין מפתיעה לא פעם בכיוון מלודי לא צפוי, בשבירת המשפטים והמילים, זה
לימור מחזיקה את המלודיה המתפתלת בלי בעיה, היא זמרת מיומנת ולרגעים מזכירה לי זמרות גדולות ומוכרות
ויוצרת מרקם אפל ויציב. הופך את ההאזנה לעוד יותר דרוכה וסקרנית וזה פשוט יפה. בארץ, היה מסקרן אותי לשמוע עוד גוונים מהקול הזה, מחוץ לטווח ההפקה הקולית הטובה ויציבה, לשמוע אותה מביעה עוד, כמי שמבקשת להגיד משהו פרטי וכואב על עצמה.

לימור זוכה במלגת לימודים למסלול זמר יוצר בשווי 5,000 במכללת BPM ₪ + אוזניות custom Street Black BEYERDYNAMIC מתנת “חלילית” .

במקום השלישי – אניק (רות פורשטיין) / shadow My

דוד פרץ:
הלחנה יפה ומעניינת, מילים טובות עם ביצוע טוב!

דניאלה ספקטור:
“השיר שלה בלט על רקע השירים האחרים דווקא בגלל ההקלטה הפרטיזנית, שנתנה לכל ההאזנה תחושה של
הצצה לרגע פרטי, לבד בחדר, עושה נסיונות על הפסנתר. הדבר שמיגנט אותי מייד זה הקול שלה, הוא יוצר תדר שמייד נוגע בלב ומחייב אותך להקשיב. לרגעים היה נדמה לי שההרמוניה והמילים נמצאות שם רק כדי לשאת את הקול והרגש שבוקע ממנו. השיר הזה אולי מעט בוסרי יותר משירים אחרים ששמעתי ­ דווקא עם קול ועוצמה רגשית כזו יש יותר אחריות, המילים חייבות להיות מדויקות והעריכה של השיר גם כן (פזמון קצר יותר, למשל) אבל עם כל זה, הייתי שם איתה מהתחלה עד הסוף, התרגשתי באמת ורציתי לשמוע עוד ממה שהקול הזה מנסה לספר. ”

אניק זוכה במלגת לימודים למסלול זמר יוצר בשווי 2000 למכללת BPM ₪ + מיקרופון מקצועי RODE M1 מתנת “חלילית”.

ככה זה נראה שבישרנו לזוכה במקום הראשון

תודה לכל מי שהשתתף! נתראה בתחרות הבאה!

רוצים גם להתמקצע ולהפוך להיות זמרים יוצרים? הרשמו עכשיו למסלול זמר יוצר של מכללת BPM