יעל ברנר בוגרת קורס קיובייס הקימה הרכב אינדי בינ”ל

שדר רדיו צרפתי, מוסיקאי אמריקאי ויעל ברנר, בוגרת קורס מבוא לסאונד וסטודנטית בקורס קיובייס של BPM – תכירו את הרכב האינדי הבינ”ל Leather Academy. ההרכב קיים כבר שנתיים ומתחיל לקבל בימים אלו הכרה בינ”ל עם הופעות בצרפת וארה”ב. החלפנו כמה מילים עם הצלע הישראלית בהרכב – יעל ברנר על החיבור המיוחד:

אתם באים ממקומות מאוד שונים -איך נפגשתם?

המפגש הראשוני שלנו ורוב שיתוף הפעולה ותהליך היצירה נעשה דרך האינטרנט. וויליאם ביירון הוא מוזיקאי אמריקאי, וטיירי דומא הוא שדר רדיו ומוסיקאי אקלקטי. בינתיים עוד ועוד אנשים נחשפים למוסיקה שלנו דרך המייספייס, ושירים שלנו שודרו במספר תחנות רדיו ברחבי העולם. בחודש שעבר ערכנו שתי הופעות בצרפת (ללא וויליאם, שנאלץ להשאר בארה”ב בגלל התפרצות הוולקנו) וקיבלנו תשומת לב יפה במדיה המקומית. לאחרונה ערך דומא ביקור בן שבוע בתל אביב, במהלכו התראיינו בתוכנית ברדיו סמינר הקיבוצים והקלטנו ביצוע לוואיינט שיעלה בקרוב, באולפן של אושיק ניזרי, מרצה במכללה. חשוב לציין שעל הבאס ניגן תמיר אלימלך שגם הוא לומד בקורס קיובייס.

נשמע כמו הצלחה בינ”ל בהתהוות – מה התוכניות שלכם לעתיד?

יעד ההופעה הבא הוא ניו יורק, וההכנות כבר מתחילות. הספקנו כבר להקליט חומר רב מאוד,ובעתיד אנחנו מתכוונים למצוא דרך להתאחד פיזית, להקליט ביחד, לשחרר אלבומים ולהופיע כמה שיותר. בינתיים יש לייבל אינדי צרפתי שכבר מביע התעניינות.

ומה מטרת הלימודים שלך במכללה?

למכללה הגעתי במטרה ללמוד תוכנת קיובייס , לאחר שתמיד עבדתי עם כתיבה וכלים אנאלוגים באולפן ותלויה לחלוטין בטכנאי, וידעתי כי שליטה בתוכנה תעזור לי בהלחנה ותעניק לי יותר עצמאות. תוך כדי הלימודים נחשפתי לידע רב וחשוב על כל העולם הדיגיטלי ומושגיו, על עבודה באולפן, אקוסטיקה, הפקה של שיר וכדומה, ידע שתרם ויתרום לי רבות.

את המוסיקה המעניינת של Leather Academy
ניתן לשמוע במייספייס של הלהקה: www.myspace.com/leatheracademy

רק תזכרו איפה שמעתם עליהם קודם