עומר לוז

עומר לוז

עומר לוז

מרצה לאודיו-ויז'ואל וכלי AI

עומר לוז – מוזיקאי, יוצר, אמן דיגיטלי.

עומד בחזית העידן הדיגיטלי כאמן יוצר רב-תחומי, מוזיקאי פורה ויוצר דיגיטלי פורץ דרך. פעיל בקשת בינלאומית תחת שם הבמה – Peter Spacey. במסגרת פעילותיו, מופיע, מתקלט במועדונים ופסטיבלים בארץ ובעולם, ומציג תערוכות מוסיקליות טכנולוגיות. עם קרדיטים מוזיקליים לענקים כדוגמת HBO, Porsche, Vogue, and Playstation ועוד, ועבודות שהוצגו בין היתר במוזיאון תל אביב לאומנות, רומא, לונדון, יפן, וגלריות וירטואליות
עם יכולת יחודית לשלב מרחבים מוזיקליים עם אומנות ויזואלית באמצעות טכנולוגיות חדישות.

ההשכלה המוסיקלית של עומר מתחילה בבית בו גדל להורים מוזיקאים. עם לימודי פסנתר קלאסי וג׳אז שהחלו בגיל צעיר לצד חשיפה למוזיקה אלקטרונית, יצירה ותקלוט. לאחר שירותו הצבאי, למד במסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מוזיקלית במכללה.

במשך עשור וחצי של עשייה הספיק לשתף פעולה כמפיק מוסיקלי, נגן/יוצר, באולפן ו/או על במות בפרויקטים שונים ביניהם: Choke, Bemet, Shtuby, System Ali, Netta Barzilai, Coolooosh, אלון אולארצ’יק ועוד, הופיע במועדונים כמו הבלוק, קומפורט 13, תדר, האומן 17, והמזקקה בירושלים, לצד הופעות בפסטיבלים רבים כמו ברנינג מן, אינדינגב, Synesthesia.

בשנים האחרונות שילב כלי AI בפרוייקטים שונים, בינהם חידוש השיר ‘הרקדן האוטומטי’ לאחר מותו של צביקה פיק בשיתוף עם נועה קירל, שבוצע באמצעות טכנולוגיה מבוססת על בינה מלאכותית, וקליפ AI שיצר/ביים וזכה להכרה ולפרסים בתעשיית הקולנוע והמוזיקה, דוגמת Los Angeles Cinematography Awards, Cannes World Film Festival, ARFF (Paris), UK Bright…

בימים אלו, עומר מעביר את הידע שלו הלאה תחת ה׳ספייסי אקאדמי’ בו מלווה אמנים לצמיחה, מיצוי, פרודוקטיביות והתנהלות בשילוב טכנולוגיה. מעבר ליצירותיו כיוצר המשתמש בכלי AI וטכנולוגיות חדשות, מהווה חלק מפלטפורמת Muze Art, פלטפורמה ישראלית ליצירת קליפים מוסיקליים, המנגישה טכנולוגיה מהפכנית לאמנים עצמאיים ולייבלים, שלקחה גם חלק בפרויקט המחווה של מכללת BPM ליאיר רוזנבלום בשיתוף צאן ברזל מבית ארומה מיוזיק.

האתר של עומר

“האני מאמין של עומר: אני מאמין שהשילוב בין אמנות לטכנולוגיה יוצר מרחב יצירתי חסר גבולות, מגרש משחקים חדש שבו מתמוססים ה׳קופסאות׳ בין עולמות האומנות השונים. קומבינציה זו מאפשרת פוטנציאל יצירתי עצום, ומעצימה את החוויה גם מהצד של היוצר וגם מהצד של הקהל ומאפשרת ביטוי עמוק ורחב יותר להגיע עם היצירה והיצירתיות לגבהים חדשים.”