גל ג'ו כהן

גל כהן (Jo. Cohen), מרצה להפקת פופ ומוזיקה אלקטרונית - מכללת BPM

גל ג’ו כהן

מרצה להפקת פופ ומוזיקה אלקטרונית

גל ג’ו כהן – מפיק,מעבד,יוצר ואמן.

דרכו המוזיקלית התחילה בגיל 13, כשהחל ללמוד לנגן על גיטרה. בתיכון למד במגמת ג’אז, תוך כדי שהאזין למגוון רחב של מוזיקה בסגנונות שונים. עם הזמן פיתח אהבה למפגש המוזיקלי בין סאונדים אלקטרוניים לכלים חיים בסגנון ים-תיכוני, מה שהוביל אותו להתעניין רבות בעולם ההפקה המוזיקלית. באותה תקופה עשה את צעדיו הראשונים ביצירה בתוכנה ובסביבת האולפן הממוחשב. לאחר שירותו הצבאי, קיבל את ההחלטה לקחת את המוזיקה ברצינות, מה שהוביל אותו להרשם למסלול BSP במכללה.

ב-2016 זכה לחשיפה ראשונית עם החתמת קטעו הראשון ‘Born to be a King’, כשיתוף פעולה עם חברת התקליטים ‘Trap City’, ולאחר מכן הוציא את קטעו השני ‘We Are’ בחברת התקליטים NCS, שזכה למאות מיליוני צפיות נכון להיום. לאחר מכן שיתף פעולה עם Cloud 9, חברת הפאבלישינג בבעלות הדיג’יי הבינלאומי Armin Van Buuren ו-Armada Music, וזכה עם שירו ‘Lights Go Out’ במקום הראשון בפורמט הבינלאומי “Idol” (בגרסתו ההולנדית) בביצוע הזמרת Nina Den Hartug. בהמשך הדרך התמודד עם שירו ‘Rakata’ בקדם אירוויזיון 2020 (בביצועה של עדן אלנה), ובנוסף ב-2022 עם שירו ‘Breaking’ (בביצוע ספיר סבן).

לאורך הקריירה, לקח חלק בפרויקטים כמו “פרויקט המחווה לצביקה פיק” של קשת 12 בו הפיק ועיבד 6 ביצועים ועיבודים מחודשים עם מיטב האמנים המקומיים, עבד עם חברות תקליטים נוספות כמו Ultra ו-Sony Music, והפיק ועיבד שירים למגוון רחב של אמנים מקומיים כמו פאר טסי, נועה קירל, עומר אדם,שרית חדד, נסרין, אליעד נחום, סאבלימינל, אנה זק, אלה לי,רותם כהן,ארקדי דוכין ועוד. כיום מנהל אולפן ועובד על פרוייקטים במקביל גם לאמנים אחרים וגם לפרוייקט האישי שלו.

 

גל מאמין שיש שני סוגים של אנשים בעולם, כאלה שאומרים שהם יכולים וכאלה שאומרים שהם לא יכולים, ושניהם צודקים – תלמדו ליהנות גם מהדרך לידע ולנסיון, זה חלק בלתי נפרד מהיכולת שלכם להמשיך להתמיד.