iZotope RX7, סקירה ראשונה בעברית

ענקית הפלאגינים אייזוטופ לא מפסיקים לעבוד, וממשיכים להעמיד את ממשקי הקצה העליון שלה בהתאם לסטנדרטים ההולכים והמשתנים של תעשיית הסאונד, ההפקה והפוסט-פרודקשן. הפעם החברה מכריזה על היציאה של גרסה 7 העדכנית ביותר לממשק תיקוני האודיו המפורסם, RX, יחד עם כלים חדשים ועדכונים לכלים קיימים אשר מביאים איתם גם את החבילה הכוללת החדשה – Post Production Suite 3! במהלך המאמר נסקור כמה מהחידושים המרכזיים בגרסאות החדשות.

 

 

iZotope RX7, מה חדש?

RX מזה זמן מה כבר נחשב הסטנדרט התעשייתי של עולם הפוסט-פרדוקשן ועריכות האודיו הן למוזיקה והן למדיה וויזואלית. אז מה כבר אפשר לחדש בתוכנה שמגדירה את הסטנדרט? מסתבר שלא מעט.

 

בידוד שירה ואיזון מחדש של כלים במיקס עם Music Rebalance

אייזוטופ מתגאים להציג את הממשק החדש בתוך RX שנקרא Music Rebalance. מדובר בכלי חזק במיוחד אשר יודע לנתח בחוכמה רבה מיקסים קיימים, גם אם עמוסי כלים ומידע מוזיקלי, ולהפריד אותם ל-4 גופים נפרדים: שירה, באס, קצב ואחרים.

משמעות הפרדת הסורסים הזו עונה על הרבה מאוד צרכים קיימים בשוק ההפקה המוזיקלית: היא נותנת למשתמש את היכולת לאזן מחדש, או אף להפריד לחלוטין מתוך המיקס את אותם 4 גופים. לדוגמה: אם ברצונכם להוציא את קטע השירה בלבד מקטע קיים על מנת לבצע רמיקס, ביכולתכם להוריד את עוצמת שאר האלמנטים ביצירה ובכך לקבל ערוץ אקפלה נפרד לשימושכם האישי, או ההפך, להנחית את ערוץ השירה כך שנשאר רק הפליבק!

 

תיקון אודיו אוטומטי עם Repair Assistant

בדומה ל-Neutron 2 ו-Ozone 8, ממשקי המיקס והמאסטרינג המתקדמים של אייזוטופ, גם ה-RX זוכה לעזר אוטומטי אשר מנתח את האודיו שלכם ומתקן את בעיות הסאונד בו.

תוך מספר קלידים בודדים, ה-RX7 יינתח את האודיו, ויחיל עליו ע”פ צורך את הממשקים הפנימיים של RX, ויציע לכם 3 תצורות שונות של עיבוד לאודיו לבחירתכם. ביכולתכם גם לפתוח את שרשרת הכלים אשר נעשה בהם שימוש בכל אחד מהפתרונות ע”י לחיצה על ‘Open as Module Chain’ ובכך להבין מה הבעיות שזוהו.

 

הסרת רעשים מהקלטה במספר ערוצים עם Spectral Repair

RX מעלה הילוך בגרסה 7 ומאפשר לכם עריכה במקביל של עד 16 ערוצים. המשמעות היא שתוכלו להסיר בעיה אשר מופיעה בהקלטה מרובת מיקרופונים במקביל ובכך לחסוך המון זמן.

התכונה מקבלת משמעות עוצמתית אף יותר בשילוב עם העריכה הספקטרלית החדשה בממשק, אשר מאפשרת לכם לאתר בקלות בתוך טווח התדרים את החלק הספציפי אשר מהווה מקור הרעש, ולהסיר אותו במקביל מכל הערוצים אשר נמצאים בעריכה המרובה (Composite View).

 

סאונד לפוסט-פרודקשן, חידושים ב-RX7

 

תיקון דיאלוג עם Dialogue Contour


הכלי המהפכני החדש ב-RX מאפשר לכם עריכת של אינטונציית דיבור. הכוונה היא עריכה של התנועה ה”מלודית” של דיבור אנושי, בכדי לעדן תכונות מסוימות דוגמת תזזיתיות קולית גבוהה דרך תיקוני פיץ’ מותאמים במיוחד לדיאלוג.

 

הסרת הד מדיבור עם De-Reverb

פיתרון נוסף לבעיות שבעבר היו מצריכות הקלטות מחדש, מה שהצריך הרבה זמן וכסף, נפתרות ע”י RX. עם מנוע חדש מבוסס למידת-מכונה, תהליך הסרת הריוורב הלא רצוי מקטעי דיבור הופך להרבה יותר אינטואיטיבי ופשוט.

 

עריכת סאונד סראונד עם RX7

אייזוטופ ממשיכה לעדכן את עצמה סביב הטכנולוגיות המתפתחות של עולם המדיה הוויזואלית, ומאפשרת עריכת סאונד אינטואיטיבית במיוחד לכל תצורת ערוצים מרמת ערוץ המונו הבסיסי ועד 7.1.2 ערוצים כפי שמוצע ע”י Dolby Atmos!

 

מוצרי RX 7 זמינים לקהילת הסטודנטים והבוגרים של מכללת BPM ב-50% הנחה ב-BPMSHOP! היכנסו לעמודי המוצר בלינקים הבאים:

RX Elements

RX 7 Standard

RX 7 Advanced