מאז ומתמיד בן דור נמשך לעולם המוסיקה, כבר בגיל 17, החל להתעסק עם התוכנה “גיטאר פרו”, שמבוססת על MIDI, וכך גם למד תיאוריה בסיסית על סולמות ומקצבים: “התחלתי לכתוב בתוכנה קטעים מקוריים להרכב מטאל, הכל ב- MIDI” הוא מספר, “ובמשך שנתיים התפתחתי לבד בתחום שלי, מבחינת קומפוזיציה ונגינה בקלידים, ואז בגיל 19 הבנתי שאני יודע שאין שום דבר בעולם הזה שאני אוהב יותר ממוזיקה והגיע הזמן לקחת את זה לשלב הבא”.

השלב הבא היה ביקור באתר האינטרנט של מכללת bpm: “לאחר שקראתי באתר על מסלול ה BSP, כבר לא יכולתי לחכות ללמוד אותו!” הוא מספר בהתלהבות,” זה עולם חדש ואינסופי של מוזיקה שרק נשאר לחקור ולגלות. זה היה בשבילי יותר כמו חלום שמתגשם מאשר בחירה שנלקחה. ממש הרגשתי כמו הארי פוטר שבא ללמוד קסמים בהוגוורטס. הרגשתי את ההתפתחות המידית שלי בכל תחום שנלמד בקורסים, מבחינת התיאוריה, תפעול הכלים שלי, האפשרויות שיש לי ביצירה ופיתוח הכיוון של היצירה. כל זה הוביל אותי לרמה חדשה של מוזיקה עם כל יום שעבר. רוב המורים הרגישו לי מעבר לחברים ממש טובים, גם מושא להערצה, ומקור לאינסוף השראה. למרות שאני בא בעיקר מתחום המטאל, עדיין יכולתי למצוא בכל מקום משהו טוב לקחת, שהוא מעבר לגבולות הסגנוניות, הרגשתי בבית, ונהניתי מכל רגע שם”.

עם הכלים אותם רכש במכללה, התקדם בן דור בתחום המקצועי בארץ, בשנה הראשונה הוא עוד היה שליח במסעדות, בשנה השניה הוא כבר ניהל סניף של חנות כלי נגינה וטכנאי סט-אפים. בן דור: “ככל שהתקדמתי בתחום, כך גם ניכר שינוי בחיי האישיים, בכל הרמות. למדתי תיאוריה ברמה שמעולם לא נתקלתי בה, בצורה מסודרת וברורה וכל החורים שהיו לי בתחום הזה נסתמו אחד אחרי השני. הקומפוזיציה שלי קיבלה צורה הרבה יותר מסודרת וארגון. הסאונד משתפר כל יום, ואני מבין כל כך הרבה בכל מיני תחומים”.

בימינו בן דור יוצר מוזיקה בסגנון פולק מטאל ובלאק מטאל, תחת הרכב עצמאי בשם FULKA. הוא כותב ומנגן קלידים, גיטרה, באס ושירה.

אך מעבר להכל בן דור, הצטרף ללהקה Eternal Decay שמוציאה בקרוב את אלבום הביכורים שלה. ללהקה הוא הגיע דרך קשריו במכללת bpm: “לפני כ-8 חודשים באחת ההפסקות דיברתי עם חבר לכיתה לגבי חיפושי אחר להקה”, הוא נזכר, “הוא נתן לי מספר טלפון ששינה לי את החיים! גיטריסט וסולן הלהקה, שלח לי שיר ופרויקט קיובייס שמכיל את ה-MIDI של תפקיד הקלידים, למדתי את השיר הכי טוב שיכולתי ונפגשנו לנגן. מאז עיקר עולמי סובב את פעילות להקת הבלאק מטאל הבינלאומית Eternal Decay”.

את אלבומה הראשון, העונה לשם “Beyond The Ties Of Flesh” החליטה הלהקה החליטה להפיק באופן עצמאי. הוא הוקלט באולפןRemaster Studio Vecenza , שבאיטליה. את המיקס ערך Eternal Decay, והמאסטרינג נעשה באולפני Sin Sound.

לקראת יציאת האלבום הלהקה מתכננת טור גדול באירופה. בן דור: “אפשר להצהיר כי האלבום יישב על המדפים לצד כל הגדולים עד סוף ספטמבר 09. האלבום לוקח את המאזין לסיור מודרך בעולם האפי של סיפורים מרתקים אשר נכתבו תחת מחשבה פסיכולוגית עמוקה בכל הרבדים – החל מרצף השירים, הקצב והמלודיות שמחברות בין האירועים. יש לנו עוד הרבה מאד תוכניות לגבי התקדמות הלהקה הכוללות דיסק נוסף ואני בטוח שעוד תשמעו עלינו הרבה!”.

www.MySpace.com/EternalDecayIsrael

www.Wix.com/vulcan2000/FulkaSite1

לפרטים אודות מסלול ה-bsp