Enjoy the covers – ערב הגמר של תחרות הקאברים לדפש מוד!

ב 7.5 תופיע בישראל אחת הלהקות הפופולאריות בכל הזמנים – Depeche Mode. לקראת הביקור בישראל, ערכה Bandless הרשת החברתית למוסיקאים בשיתוף שוקי וייס, חברת ההפקה האחראית על המופע בישראל, מכללת BPM למוסיקה ואקו”ם תחרות קאברים ארצית לשירי “דפש מוד”. התחרות סחפה את הלהקות ואת מעריצי “דפש מוד” בישראל: עשרות הרכבים העלו קאברים לאתר, ולמעלה מ 16,000 גולשים נכנסו להאזין ולדרג את הביצועים.

הגמר הגדול:

ב 22.4 יתקיים ב”בית היוצר” של אקו”ם בנמל תל אביב ערב הגמר הגדול בו ישתתפו ארבעת ההרכבים שקיבלו את מספר הלייקים הגדול ביותר והרכב נוסף שנבחר ע”י צוות השיפוט. במהלך הערב ייקבע ההרכב הזוכה ע”י צוות השיפוט של התחרות אשר יורכב מנציגי הפקת המופע, נציגי BPM, אנשי רדיו מוערכים, נציגי מועדון המעריצים ועוד. הזוכים יקבלו במתנה לא רק כרטיסים להופעה, אלא גם מלגת לימודים מטעם BPM, שעות הקלטה ועוד. פירוט מלא של הפרסים מופיע בהמשך הידיעה. ואלה הפינליסטים:

זברה – Free Love:

זברה מגדירה את עצמה על פי הסאונד שהיא מייצרת, דרך כתיבת שירים מגוונת, הפקה עדכנית ושילוב הקולות של שלושת זמריה.
בסוף 2012 נכנס ההרכב לחדר החזרות לצלם ולהקליט לייב שני שירים על מנת להפיצם ברשת לקראת יציאה לסיבוב הופעות. הראשון היה הקאבר לשיר Free Love של Depeche mod .

חברי הלהקה: אליה סממה רוט, מקס פינק, אביעד יוגב, אורי פינדק, מושיקו בילר ואיתי קרן.

שלומי לוי מארח את רנדי סויילד – Enjoy the Silence

שלומי לוי, DJ ויוצר מוזיקלי נחשב בעולם ה-EDM במהלך קריירה ענפה ורבת פעלים, הספיק שלומי לוי להיות ה-DJ הרשמי של מועדון הכדורגל מנצ’סטר יונייטד, ואף לזכות פעמיים בתחרות ה- DJS הבין-לאומית של חברת רדבול. לאחרונה חבר שלומי לרנדי סויילד (לוס אנג’לס), וקלי סטית מוכשרת בעלת גוון קול מעניין ומיוחד. שלומי ורנדי עובדים על אלבום אלקטרוני משותף שממנו שוחררו עד כה 3 סינגלים אשר התברגו כולם ברשימת ה-Top20 באירופה, ושניים מהם אף משודרים בקביעות ב-MTV האמריקאי והאירופאי.

https://www.youtube.com/watch?v=HJA2H0_8xc4

מיכאל גוטליב ומורן צ’סטר – Behind The Wheel

מיכאל גוטליב – בוגר BPM, זמר, פסנתרן ויוצר. הוציא את אלבום הבכורה שלו “נסיעה” ב2010. עובד כיום על אלבום שני ובמקביל מלחין מוסיקה לסרטים. מורן צ’סטר – צ’לנית ויוצרת. מלחינה ומעבדת להרכבים שונים ועובדת על מופע מקורי חדש.
השילוב בין גוטליב לצ’סטר מותח את הגבולות ויוצר שילוב מרתק בין פופ, מוסיקה אלקטרונית ומוסיקה קלאסית.

Beyond Cause – Strange Love

הלהקה הוקמה בשנת 2006 ע”י אילן יניב ודקל חלוצי. אושרת זולטק צורפה בהמשך והפכה לסולנית והפנים של ההרכב. הופעת הבכורה של ההרכב התקיימה בערב EBM בסיטיהול לפני 500 איש. הופעות נוספות כחימום AND ONE וגם VNVNATION בבארבי. כמו כן פתח ההרכב את הפסטיבל הגותי שהתרחש באוזן בר בתחילת 2013. בתקופה האחרונה חזרה הלהקה לפעילות נמרצת וצורף גם שי איצקוביץ, DJ פסיכו המוכר בסצנה. כרגע ההרכב עובד על שחרור אלבום עם אוסף השירים הראשונים וכן חומר חדש.

Ambache – Heaven

הרכב ירושלמי-חיפאי המשלב בין פולק, רוק ומוזיקה עממית. את ההרכב הקימו נעמה וייזל ותום קליין ב-2012. וייזל וקליין, המגדירים את תהליך היצירה שלהם “ניסוי פרוע במעבדה”, יופיעו על הבמה עם קול, פסנתר, צ’לו, ותופים בימים אלה עובדים AMBACHE על חומרים חדשים לקראת אלבום הבכורה שלהם, במקביל להופעות ברחבי הארץ.

שותפים נוספים לתחרות: רשת חנויות “קילומבו”, “חלילית”, אולפני “מצלול”, מועדון מעריצי “דפש מוד בישראל” והתכנית “חי בערב” עם ירון חי מנשה ב 88fm. אתר התחרות: www.bandless.co.il/depechemode2013

צוות השופטים:

לאון פלדמן– מרצה לקורס רדיו ב-BPM, שדרן ועורך מוזיקלי, הסנדק של האינדי המקומי (לכלוך באוזן) עורך ומגיש תוכניות ברדיו הקצה ובקול הקמפוס.

אייל גלדר- מרצה לקורס DJ במכללת BPM, מפיק ומורה לסאונד, הפרזנטור הרשמי של קילומבו.

אייל גולדמן– DJ Funk Sinatra מתקלט משנת 1997 במועדונים רבים, יוצר מוסיקה אלקטרונית מקורית ובין השאר מפיק מוזיקלי ורמיקסר. מרצה לקורס DJ במכללת BPM

עמית מגן– יוצר ומפיק בוגר מכללת BPM, ובעליו של אולפן ההקלטות “האולפן המשולש”

דורון מדאלי- מנהל בית היוצר, מטעם אקו”ם

אורן שריג ואבנר פרידמן – מנהלי מועדון המעריצים הישראלי של דפש מוד בישראל

הפרסים:

– עד 5 כרטיסים למופע של דפש מוד – מתנת שוקי וייס יזמות והפקות
– מלגת לימודים בסך 5,000 ₪ מתנת מכללת BPM, המכללה של תעשיית המוזיקה
– מכשיר maschine mikro 1 מתנת רשת חנויות “קילומבו”
– 5 שוברי הנחה בסך 20% למשך שנה לרכישה ברשת “חלילית” עבור המקומות 2-3
– 5 שעות הקלטה חינם או מיקס מתנת אולפני “מצלול” (מותנה בהקלטת השיר באולפן)
– אירוח ההרכב הזוכה בתכנית “חי בערב” עם ירון חי מנשה ב-FM 88
תחרות הקאברים לדפש מוד – ערב הגמר
יום ב’ 22.4, 20:30, בית היוצר של אקו”ם (האנגר 22 נמל תל אביב)
מחיר כרטיס: 20 ₪