קליפטישן – תחרות הקלפים השנתית ליוצרים

כחלק מהתמיכה המתמשכת של מכללת BPM ביצירה חדשה, אנחנו גאים להעניק חסות לקליפטישן – תחרות הקליפים השנתית ליוצרים חזותיים ובמאים. המכללה תעניק השנה את פרס עריכת הסאונד, והזוכה יקבל שובר ללימודי עריכת פס קול כאן ב BPM.

תחרות קליפטישן:

תחרות קליפים ישראלים, הנעשית בתמיכת איגוד הבמאים, יוצאת לדרך ומזמינה יוצרים חזותיים ובמאים להגיש את הצעותיהם. התחרות עצמה תתקיים ב- 21/7 ויתחרו בה 12 הקליפים שיעפילו לשלב זה. אומנים מוכרים רבים כבר אישרו השתתפותם ותמיכתם בתחרות – אפרת גוש, מירי מסיקה, נינט , אריק ברמן, קובי אוז, ירדנה ארזי,איפה הילד, פונץ’, נועם רותם, רוקפור,אדיר אוחיון, טל גורדון, הפיל הכחול, רוקפור, טרי פויזן, עמיר בניון, אבי בניון, אפרת בן צור, דין דין אביב ועוד רבים וטובים.

למי מיועדת התחרות:

התחרות מיועדת לבמאים מנוסים ומתחילים כאחד, ומטרתה יצירת קליפים שאינם מתפשרים על הממד האמנותי בקליפ עם חופש יצירתי לאמן הוויזואלי. בתחרות יכול להשתתף כל שיר ישראלי שעדיין לא נעשה עבורו קליפ רשמי. 12 הקליפים המובילים יתמודדו על 6 קטגוריות זכייה – בימוי, צילום, עריכה, ארט, תלבושות ואיפור. 8 שופטים, מהמובילים בתעשייה, יחליטו על הקליפים הזוכים: יואב קוטנר, גל אוחובסקי, דוד גורפינקל, יריב הורוביץ, רון עומר, אבי בללי, רקפת לוי ומריה מקארוב.

אחר תקופה ממושכת של היעלמות של האומנות החזותית הקרויה וידאו קליפ מרצועות השידורים, החליט ציון אשכנזי, שחקן ומייסד התחרות, לנסות ולהפיח חיים בתעשייה, יחד עם ליהי ג’קסון (מפיקת קולנוע וטלוויזיה) ונטלי פרץ (שחקנית) הוא ייצר פלטפורמה חדשה של תחרות קליפים ישראלית. תחרות שתאפשר ליוצרים ישראלים מוכשרים דוגמת נמרוד שפירא ותמר דרוכלי שזכו בתחרויות קליפים בינלאומיות כמו גם יוצרים ותיקים דוגמת רועי ורנר ויוני מרדכי להתמקצע או/ ו להמשיך לעבוד ולהתפרנס בתעשייה זו, שעל פי עדות לוחות המשדרים ניתן היה כבר מזמן לקבוע ולהכריז על מותה. “תעשיית הקליפים הייתה מקום שדרכו נקבעו טרנדים ואופנות חדשות בתחום הבידור, לבוש, איפור וצורת חשיבה וזה חסר כרגע בארץ ,הקולנוע פה השתנה בשנים האחרונות והגיע הזמן לשינוי גם בתחום הזה ושינוי מתחיל לא מדיבורים אלא מעשייה” אומר ציון אשכנזי.

ועכשיו כל שנשאר זה לבמאים ויוצרים חזותיים מנוסים ומתחילים לנסות את מזלם ולהירשם בקופות מנויי הסינמטק 03-6060826.

  • תאריך אחרון להרשמה והגשת הקונספט- 10/6
  • מועד ההגשה של הקליפ- 5/7
  • הכרזה על המועמדים הסופיים- 14/7