“מאחורי הזכוכית ” – סדרת סדנאות אמן חדשה במכללה

מכללת BPM למוסיקה והפקה בת”א וחברת ההפקות “מונוקרייב” יחברו להפקת סדרה חדשה של סדנאות אמן, פאנלים ודיונים עם יוצרים מובילים ודמויות בולטות בתעשיית המוסיקה. הסדרה תשים דגש על הפעילות הטכנית מכיוון העריכה, ההפקה והסאונד, ותשפוך אור על תהליכי היצירה בעולם זה וגם מחוצה לו. במקבץ הראשון ישתתפו: יוני בלוך, יוסי פיין וחברי “בלקן ביט בוקס”. לאחריהם יתקיים פאנל שדרנים, עורכים וטכנאי רדיו.

שיתוף פעולה בין מכללת BPM לבין מונוקרייב:

מכללת BPM מקיימת כבר מספר שנים סדנאות אמן פתוחות לקהל הרחב מתוך מטרה לייצר מפגש בלתי אמצעי בין אמנים, יוצרים ומפיקים לבין סטודנטים למוסיקה, יוצרים צעירים וחובבי מוסיקה. השנה הוחלט לקחת את נושא סדנאות האמן צעד אחד קדימה: אולם הסדנאות במכללה (שברח’ בן אביגדור 3) עבר שדרוג והמכללה החלה בשיתוף פעולה עם חברת ההפקות הצעירה “מונוקרייב”, שאחראית בין השאר על סדרת מופעי הסטורי-טלרס-“סיפורים במונו” הפקת מופעים מחו”ל (זירו 7, חוזה גונזלס, אוקרביל ריבר ועוד) וכן קידום אמנים מקומיים מבטיחים (“הקולקטיב”, “כל החתיכים אצלי”, יהוא ירון, “שממל” ו-“שני/אחרון/אוקטובר”). במקביל, תמשיך המכללה לקיים באופן עצמאי סדנאות אמן בתחום המוסיקה האלקטרונית ולקיים ימי עיון.

יוסי פיין bpm

סדנאות אמן חודשיות במכללת BPM:

במסגרת שיתוף הפעולה יפיקו מונוקרייב ו- BPM סדרה של סדנאות אמן במכללה, בתדירות של פעם בחודש, תחת הכותרת “מאחורי הזכוכית”. הסדנאות יספקו היכרות אישית עם המפיקים והיוצרים מאחורי האלבומים המקומיים והבינלאומיים, וידגישו את הפעילות הטכנית שמאחורי היצירה: ההפקה, הסאונד, השיקולים והבחירות המוזיקליות שהשפיעו על היצירה והמוצר המוגמר. הסדנה מתעתדת להתפתח למקומות בלתי צפויים שמחוץ לעולם ההפקה והסאונד, לבחון ביוגרפיות אישיות ואנקדוטות שמאחורי הקלעים של היצירה. הסדנא תעודד שיחה עם הקהל במטרה לייצר היכרות קרובה עם האדם שמאחורי האמן, היוצר והטכנאי. הסדרה בנויה ממקבצים של שלוש סדנאות מעמיקות עם יוצר, מפיק או נציגי להקה. כל מקבץ ייחתם בסדנת העשרה – פאנל מרובה משתתפים אשר ישפוך אור על תחום מוזיקלי נוסף מהתעשייה שמחוץ ליצירה ולהפקה עצמה.

סדנת אמן עם יוסי פיין:

סדנת האמן הראשונה תארח את המפיק יוסי פיין (26.4). בחודש מאי (תאריך מדויק בהמשך) יגיעו חברי ההרכב “בלקן ביט בוקס” – תמיר מוסקט ותומר יוסף וביוני יתארח יוני בלוך. הפאנל הראשון שיתקיים במהלך חודש יולי יושיב לשיחה מגוון אנשי רדיו תחת הכותרת “ההקבלה בין עריכת רדיו להפקת אלבום” , בה ידברו על שיקולי עריכה, בחירת השירים והסדר, הסאונד, תפעול טכני של אולפן ועוד… בהשתתפות: לירון תאני, לאון פלדמן, יואב קוטנר וגראם ג’קסון.

בחסות חלילית

halilit_logo3