מרצה למוסיקה, היסטוריון ובוגר לימודי הפקה במכללה מציגים: אלבום ילדים מקורי “סיפורי העורב הכחול”

בעולם הילדים של היום, נדיר למצוא אלבומים איכותיים, יצירתיים ואינטליגנטיים. כזה הוא האלבום “סיפורי העורב הכחול”, אלבום מקסים פרי שיתוף פעולה של מרצים ב-BPM אשר הוקלט בחלקו באולפני המכללה, למילים של אלעד אל-יגון, הפקה מוסיקלית של אורן גליקי “Orchestral Productions” ( בוגר מצטיין במסלול הפקה מוסיקלית( bsp 360 ובהשתתפותה של הזמרת צילי ינקו (שהופיעה בעבר רבות עם שלמה ארצי).

יוזמי הפרויקט – גיא בן צבי (סגן מנהל פדגוגי ומרצה למקצועות המוסיקה במכללת BPM) ואלעד אל-יגון (דוקטורנט להיסטוריה של סין), מספרים איך הכל התחיל: “הסיפור החל כאשר מעיין, ילד חמוד אשר גר על רכס הכרמל, חגג יום הולדת ארבע. באותו הזמן, אלעד יצא מביתו שבכפר אז”ר והגיע לביקור אצל גיא ואצל וג’סיקה, השכנים של מעיין. לכבוד האירוע החשוב, כתבנו את השיר ‘אני ומעיין בכדור פורח’. נהנינו כל כך מהתהליך והתוצאה של כתיבת השיר, שהחלטנו להמשיך וליצור אלבום שירי ילדים. כזה שיהיה אהוב על ילדים והורים כאחד ויחשוף את הילדים לעולם מגוון ועשיר של סגנונות מוסיקליים. כך באה לעולם ‘מקהלת הקופים הנודדים’, אשר כוללת גם את הזמרת צילי ינקו ואת המפיק המוזיקלי אורן גליקי”.

בן צבי אחראי ללחנים ולניהול המוזיקלי של הפרויקט, אליו הצטרפו גם עמית מגן (BPM) שבאולפן שלו “האולפן המשולש” מוקסס האלבום (ואף תרם קולות, תופים ועוד), המרצה יורם וזאן שהיה אמון על המאסטרינג כמובן, המרצה למוסיקה דוד גורדון שניגן במפוחית, והמרצה לתיאוריה מוזיקליתאייל ריץ’ שניגן בפסנתר.

לשיר “עורב כחול”:

לפרויקט הוקם אתר עם גרפיקה מקסימה בעיצובה של נעה אלון, ודרכו ניתן להאזין לשירים ולרכוש את הדיסק:

http://www.orev-kahol.com/

לפרויקט גם עמוד רשמי בפייסבוק:

https://www.facebook.com/bluecrowstories?ref=stream&filter=1