הוכרז: Traktor Kontrol S8

מאת: אייל גולדמן, מרצה בקורס DJ במכללת BPM

Traktor Kontrol S8 הוא הקונטרולר החדש מבית Native Instruments. מההכרזה הרשמית של החברה, שהייתה אתמול, אפשר להבין בבירור שהקונטרולר נחשב למוצר חדש לחלוטין, שנועד לספק דרישות גבוהות מאוד, וללא מטרה להחליף שום קונטרולר אחר של החברה. איך זה נראה אתם שואלים? מכל המידע ששוחרר לרשת, ניתן להבין מספר דברים.

הסרת הJogs

השינוי הראשון שבולט לעין ב8S הוא ההסרה של הJogs. בקונטרולר החדש Native החליטו לנסות ולשנות שוב את עולם התקלוט והלכו על Touch Strip שהציגו בקונטרולר 1X דור 2. בעזרת זה המשתמשים יקבלו את אופציית הBeatmix הידנית, וניתן לשער שגם את היכולות המתקדמות של שליטה באפקטים ולופים.

פדים וכפתורים

בקונטרולר החדש קיימות שתי מערכות נגינה משני צידי המיקסר, אחת לכול דק. כל מערכת מכילה כפתורי תפעול ראשיים כמו Play וCue , שמונה פדים משני צבע, ארבעה Faders קצרים, ארבעה כפתורים וארבעה Knobs מעליהם. במבט ראשוני אפשר לראות שNative יצרו מן גרסה מכווצת של הקונטרולר 1F שתיתן למשתמש שליטה ברמה גבוהה בRemix Deck ב8S, ללא צורך ב1F. 

בקצה העליון נמצאת מערכת שליטת האפקטים עם כפתור בחירה. ישנם כפתורי בחירה גם באיזור הפאדים (Hot-Cue,Loop, Freeze וRemix). כפתור נוסף הוא כפתור השליטה באופציית הFlex ובזווית ה Crossfade.

מסכים
ב8S יש מסכים בשני הצדדים הנותנים למשתמש אפשרות לקבל תמונה מידית של מה שקורה בדק שבו הוא עובד. בנוסף יש גם תמונות שמראות שני דקים על מסך אחד, מה שבעצם מאפשר לשים את המחשב בצד, ולא להסתכל עליו במשך כל הערב. בווידאו המצורף ובתמונות ניתן לראות שהם באיכות גבוהה ביותר ולכן ניתן רק לתהות מה היה קורה אם היה מדובר במסך מגע..

יש לציין שה8S הוא מיקסר לכל דבר, עם יציאות מאוזנות וכניסות בכול ערוץ, בדומה ל2Z. לפי כפתורי השליטה שבמכשיר נראה שיש גם שתי כניסות מיקרופון. מעבר לכך הוא משמש גם ככרטיס קול שמתחבר בצורה אופטימלית לתוכנת טרקטור.
אז אם בא לכם לרענן את עולם התקלוט שלכם, תוכלו לרכוש בנובמבר הקרוב קונטרולר חדש, נטול Jogs אך בעל מסכים, מיקסר עצמאי עם ארבע ערוצים וכרטיס קול פנימי עם שליטה ברמה גבוהה על הRemix Decks – וכל זה בחבילה אחת. ישנם עוד דברים קטנים ונחמדים שבטח נגלה כשנשים עליו את הידיים ונשמע שבינתיים יש למה לחכות.

רוצים לשמוע עוד על קורס הDJ שלנו? לחצו כאן