מכללת BPM – המכללה של תעשיית המוסיקה הוקמה בשנת 2003 במטרה להוות בית חם ליוצרים מוסיקליים מז'אנרים ותחומים שונים ולשמש קרקע פוריה לצמיחתם. כיום מכללת BPM הינו בית הספר למוסיקה המוביל בישראל ואחד המוסדות הפדגוגים המובילים בעולם ללימודי מוסיקה, סאונד, הפקה ותקלוט. BPM מכשירה למעלה מ-1,000 בוגרים מדי שנה, המהווים גרעין מרכזי בתעשיית המוסיקה בישראל וגם מחוץ לה. המכללה היא מוסד הלימוד היחיד בישראל עם הסמכה בינלאומית של חברות המוסיקה המובילות Steinberg ,ו-Ableton ואף נבחרה על ידי המגזין האיטלקי DJ MAG כאחת המכללות המובילות בעולם ללימודי סאונד והפקת מוסיקה.

 

צביקה פורס באולפני BPM. צילום: יאיר טרגנו

 

מכללת BPM מציעה מגוון רחב של אפשרויות החל מקורסים מקצועיים ללימודי תוכנה ותיאוריה מוסיקלית ועד למסלולים מקיפים באורך מספר שנות לימוד: מסלול EMP ליצירה והפקה של מוסיקה אלקטרונית, מסלול BSP המקיף ליצירת מוסיקה סאונד והפקה, מסלול הקמת אולפן ביתי ומסלול זמר-יוצר. לרשימת הקורסים והמסלולים במכללה >

 

השיטה הפדגוגית בה דוגלת המכללה היא השיטה המעשית (Hands On): לצד לימודים תיאורטיים, אנו מאפשרים לסטודנטים שלנו לתרגל בסביבת עבודה נעימה ועדכנית, הכוללת ציוד של המותגים המובילים והחדשניים ביותר בשוק. לרשות הסטודנטים עומדות כיתות המצוידות בתוכנות המתקדמות ביותר ואולפני הקלטה, מיקס ומאסטרינג מקצועיים. מתקני הלימוד והאולפנים פתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה לרווחת הסטודנטים והבוגרים.

 

נבחרת המרצים של BPM מורכבת ממוסיקאים, מפיקים ויוצרים מנוסים ומוכרים הפעילים בתעשיית המוסיקה המקומית והבינלאומית, ביניהם: קורין אלאל, עופר מאירי, יוסי פיין, גל פדה, איתן רייטר (LOUD), יחזקאל רז, חגי דוידוף, יואב קוטנר, לאון פלדמן, עדי אולמנסקי ועוד. המרצים מעניקים יחס אישי ומשוב מיידי בגובה העיניים במהלך השיעורים ובהפסקות, ומהווים מנטורים עבור הסטודנטים.

 

יו-רקן- U RAKEN בית ספר למוסיקה - מכללת BPM

 

שילוב הסטודנטים והבוגרים בפרוייקטים ואירועים מובילים בתעשיית המוסיקה מהווה עבורנו ערך עליון ומרכזי. בוגרי קורס ה-DJ מתקלטים במועדונים מובילים במסגרת ערבי BPM TAKEOVER החודשיים וכן בעמדות תקלוט בפסטיבלים מובילים כמו דוקאביב, אוטופיה, אקספו ואירועים כמו מירוץ הלילה של תל אביב. בנוסף, המכללה מסייעת לסטודנטים ולבוגרים בקידום ויחסי ציבור בערוצי שיווק רבים ומגוונים הכוללים גם פרויקטים והפקות עם אמנים מוכרים.

 

מכללת BPM משתפת פעולה עם גורמים רבים בתעשייה ביניהם ניתן למנות את רדיו הקצה – תחנת הרדיו האלטרנטיבית המצליחה המשדרת מאולפני המכללה, הפרויקט הבינלאומי BalconyTV שנתמך על ידי המכללה ובו אחראיים הסטודנטים והבוגרים של BPM על ההקלטות והמיקס, פרויקט קליפים בשיתוף Ynet וחברת GoPro, שירים בחזרה בשיתוף כל הפורטלים המרכזיים כמו וואלה!, טיים אווט ומאקו, תכנון ותפעול של ערבים משותפים עם מיזם הרדיו-פופ-אפ התל אביבי TEDER, הקמת תחנת רדיו בפסטיבל אינדינגב, הקלטת תוכניות ג'אם 88fm באולפני המכללה ועוד.

 

מחלקת השיווק של המכללה יוזמת פעילויות כמו תחרות הרמיקסים הבינלאומית BPMREMIX ותחרות זמר-יוצר שמעודדות יצירתיות ומאפשרות לסטודנטים ולבוגרים לצבור חשיפה ייחודית בתעשיית המוסיקה ולזכות בפרסים כמו ציוד אולפני, מלגות לימודים, הפקת סינגל וקליפ לשיר הזוכה, ועוד. בנוסף, המכללה מקיימת אירועים, ימי עיון וסדנאות אמן עם מיטב היוצרים והמפיקים בז'אנרים מגוונים, ביניהם בליס, שיפטי, ג'ונו ריאקטור, אסטריקס, קפטן הוק, מאט בלאק ורוני סייז. הסטודנטים נהנים בנוסף מפעילויות העשרה מגוונות, ביניהן הופעות ואירועים חברתיים על גג המכללה.

קבעו פגישת ייעוץ לימודים במכללה על מנת להתרשם ממתקן הלימודים והקורסים והמסלולים שלנו!

 

התעודה המוענקת על ידי מכללת BPM בסיום הלימודים מוערכת על ידי גופים מובילים הן בתעשייה המקומית והן בתעשייה העולמית.

 

בית ספר למוסיקה - מכללת BPM