איל שינדלר

איל שינדלר

מרצה לסאונד ועיצוב פס-קול

איל שינדלר – טכנאי הקלטה ומיקס, מעצב סאונד, מוזיקאי ומהנדס אלקטרוניקה, בוגר הטכניון ובעבר המנהל הטכני של רדיו תל אביב.

החל את דרכו בעולם הסאונד בגיל 14, ומאז ביצע אלפי עבודות הגברה, עריכה ועיצוב סאונד (לרדיו, טלוויזיה ולסרטים), הקלטות ושידורים חיים (החל מאלאניס מוריסט ומריאן פייטפול, דרך שלום חנוך וברי סחרוף ועד לתזמורות סימפוניות והאופרה הישראלית).

בין עיסוקיו היצירתיים, הוא שותף לחבורת היפופוטם עבורה הפיק את הסרט “המוסד הסגור”, וסדרות מערכונים לאינטרנט, עיצוב סאונד למופעים של להקת המחול של יסמין גודר ומפקח קול ראשי בחברת מזמור הפקות, החברה המובילה בישראל בתחום ניידות שידור לטלוויזיה.

כמו כן הוא ערך סאונד לעשרות סרטים קצרים, לסדרות טלוויזיה בערוצים שונים, לפרסומות, סרטי תדמית, ולאחרונה עיצב את פסקול הסרט רשימות קצמן.

כיום הוא שותף ומנהל במצלול, חברה המשלבת מתן שירותים בתחומים רבים במוזיקה כדוגמת אולפני הקלטה, חדר חזרות, הפקה מוזיקלית, קידום, יחסי ציבור, לייבל ועוד. בנוסף, הוא מגיש את התוכנית KZ Radio Seesions ברדיו הקצה.

בזמנו הפנוי מתכנת, בונה אתרים, מפיק סרטים, מנגן על מגוון כלים אקוסטיים ווירטואליים, ומוצא זמן גם לישון קצת.

הוא מעיד כי השראתו מגיעה מאומנות, לא רק ממוזיקה. הוא צרכן גדול של קולנוע, צילום, אמנות מודרנית, שירה, תיאטרון ומחול, ומרגיש שכל הדברים האלה עושים אותו איש סאונד ומוזיקאי טוב יותר. צריכת אומנות מפעילה את המוח, ואחר כך כשמגיעים לתהליך היצירה, היצירה תצא טוב יותר.

להגעה לעמוד של איל באיגוד העורכים.

האני מאמין שלי: תהליך הלמידה בתחום שלנו לא נגמר אף פעם. תמיד צריך להתעדכן בטכנולוגיות וציודים חדשים. אבל תמיד הלמידה צריכה לבוא בשילוב עם יצירה ועבודה מעשית. אם נתמקד רק באחד מהשניים לא יהיה לזה תכלית.