איל שינדלר

אייל שינדלר - מכללת BPM

איל שינדלר

מרצה לרדיו ופודקאסטים

איל שינדלר – יוצר רדיו והסכתים, מעצב סאונד, מוזיקאי ומהנדס אלקטרוניקה.

מאז 2017 שותף לחטיבת הרדיו של כאן. ממקימי “כאן הסכתים” ומיוצרי ועורכי הפודקסטים: שיר אחד, היסטוריה לילדים, הקצבייה, מינהר הזמן, זינוק לאתמול ועוד רבים. עורך ומגיש תוכניות רדיו וספיישלים בכאן גימל, כאן 88 וכאן תרבות.

החל את דרכו בעולם הסאונד והרדיו בגיל 14, ומאז ביצע אלפי שידורים, עבודות הגברה, עריכה ועיצוב סאונד (לרדיו, טלוויזיה ולסרטים), הקלטות ושידורים חיים.

בין עיסוקיו הרבים, הוא שימש כמפקח קול לטלוויזיה עבור איגוד השידור האולימפי בכל המשחקים האולימפיים מאז 2016 ובעוד שידורי טלוויזיה וספורט בארץ וברחבי העולם. היה חלק מצוות הסאונד של תחרות האירווזיון בישראל ב-2019. הוא היה שותף לחבורת ההומור היפופוטם עבורה הפיק את הסרט “המוסד הסגור”, וסדרות מערכונים לאינטרנט. כמן כן היה בעלים וניהל אולפני הקלטות, ערך סאונד לעשרות סרטים קצרים ולסדרות טלוויזיה בערוצים שונים.

הוא מעיד כי השראתו מגיעה מאומנות, לא רק ממוזיקה. הוא צרכן גדול של קולנוע, צילום, אמנות מודרנית, שירה, תיאטרון ומחול, ומרגיש שכל הדברים האלה עושים אותו איש תוכן וסאונד. צריכת אומנות מפעילה את המוח, ואחר כך כשמגיעים לתהליך היצירה, היצירה תצא טוב יותר.

איל מאמין שתהליך הלמידה בתחום שלנו לא נגמר אף פעם, תמיד צריך להתעדכן בטכנולוגיות וציודים חדשים. אבל הלמידה תמיד צריכה לבוא בשילוב עם יצירה ועבודה מעשית – אם נתמקד רק באחד מהשניים לא יהיה לזה תכלית.

קורסים

שם קורס משך הזמן
קורס רדיו ופודקאסטים 14 מפגשים של 3 שעות אקדמיות, אחת לשבוע (סה"כ 3 חודשים)