המעבר מלימודים פרונטליים ללימודי אונליין מביא איתו כמה שינויים מהותיים באופי הלמידה, מה שמעלה המון שאלות. בתקווה לענות על רובן ככולן, ריכזנו לכם כאן כמה שאלות ותשובות נפוצות בנושא לימודי האונליין במכללת BPM:

מה אלו שיעורי האונליין? איך זה עובד? איך מתחברים?

קודם כל – זה ממש ממש פשוט!

מערך האונליין של מכללת BPM משתמש בפלטפורמות להעברת שיעורים בשידור חי ברשת בחדרי וידאו-צ’אט מרובי-משתתפים, כאשר התכנים מועברים באופן ישיר ע”י צוות המרצים המקצועי שלנו

פורמט הוידאו צ’אט החי מאפשר הדמייה אמיתית של סיטואציית כיתה, בה ניתן לשאול שאלות ולקבל פידבק ברמה המיידית, בעוד שהמרצה יכול להשתמש בעזרים ויזואליים שונים כדי להעביר את תוכנית הלימודים המקצועית באופן זהה לצורת הלימודים הפרונטלית.

מה אם אין לי נסיון עם אונליין?

כפי שניתן לראות, המציאות החדשה מתבססת על אונליין וזה לחלוטין הזמן להתנסות ולאמץ את השיטה. אנחנו נלווה אותך ונתמוך בך במהלך הקורס. הרבה אנשים רוצים להתחיל ללמוד אונליין ולא יודעים מה ללמוד, הבחירה שלך היא ללמוד מוזיקה, חבל לוותר על הבחירה שלך בגלל חשש מהטכנולוגיה. אנחנו נעזור לך!

מוזמנים לקרוא את המאמר שלנו בנושא יתרונות לימודי האונליין

ואם כבר ניסיתי לימודי אונליין בעבר ולא אהבתי את השיטה?

אנחנו מבינים שניסית בעבר להתפתח באמצעות לימודי אונליין והחוויה לא הייתה טובה, דווקא בגלל זה אנו מציעים לך להצטרף אלינו וליצור חוויה מתקנת. הסטודנטים שלנו מפגינים שביעות רצון גבוהה משיעורי האונליין, ואנחנו מספקים את התשתית המתאימה כדי לייצר חוויה טובה.

בנוסף, אצלנו זה עובד אחרת. אנחנו עובדים בלייב מול המרצים, כאשר כל השיעורים שלנו מוקלטים ומועלים לענן שלנו לשימושכם העתידי!

חשוב לנו להדגיש – אנחנו מכללת BPM על כל המשתמע מכך. אנחנו מחוייבים לספק ולהביא את המרצים הטובים ביותר והמערכות המתקדמות ביותר על מנת לתת לך את החוויה הטובה ביותר שניתן לקבל.

אני יכול לצפות בשיעורים גם לאחר השיעור?

כמובן! כל השיעורים שלנו מוקלטים ומועלים למערכת הצפייה שלנו לשימושכם העתידי! 

כך תוכלו לחזור ולצפות בשיעור וכך לתרגל ולחזור על החומר ללא הגבלה, מדובר ביתרון משמעותי שבהחלט מעלה את התפוקה והיכולת שלך להתקדם ולמקסם את הידע הנרכש מכל שיעור ושיעור

יש לי הפרעות קשב וקשה לי להתרכז, מה עושים?

לפני הכל – אנו מבינים את החשש שלך ואת הפחד מלמידה בבית, אבל נשמח להרגיע אותך: הפידבק והתגובות שאנו מקבלים מסטודנטים הסובלים מקשיי קשב וריכוז אשר לומדים אצלנו עכשיו אונליין, הוא שבאופן מפתיע דווקא הרבה יותר קל להם.

כל המחקרים והתגובות שאנו מקבלים מכלל תלמידי המכללה באונליין מצביעים על כך שהלמידה בבית בסביבה המוכרת והנעימה מעלה את רמת הריכוז ומאפשרת להימנע מהפרעות מיותרות וכן מהפרעות הקיימות בתוך כיתה (תלמידים מסביב, נכנסים ויוצאים, שאלות בהתפרצות ועוד…)

בנוסף – הלמידה במערכת ה-ZOOM מאפשרת לך להשתיק את יתר הכיתה ולהתרכז במרצה בלבד

סביבת העבודה שלי בבית לא מתאימה ללימודים

אלו רק דברים טכניים שניתן לפתור! בלי קשר ללימודים אצלנו, המציאות החדשה בתקופה הקרובה מחייבת את כולנו להתאים את עצמנו למצב החדש. זה הזמן לארגן לעצמך סביבת עבודה בסיסית ולנצל את הזמן לעשות מוסיקה ולא לוותר על החלום.

על מנת לאפשר לך להתמודד ולהיערך למצב החדש, אנו מעניקים לנרשמים אצלנו זיכוי בחנות והנחה משמעותית במחיר הקורס כחלק מחבילת הההטבות המיוחדת שלנו לתקופה (בהתאם למסלול אליו נרשמת), מעבר לכך שהמכללה תקצה לך שעות תרגול אקסטרה באולפני המכללה אשר יהיו לשימושך גם לאחר סיום הקורס במידה ונושא הקורונה ימשיך.

אני מחפש אינטרקציה עם מוסיקאים נוספים בכיתה, ובכלל איך עושים נטוורקינג וחיבורים דרך לימודים אונליין?

הצורך של כולנו להתחבר, להעשיר את עצמנו, ולהתפתח יחד עם הכיתה הוא חשוב מאוד! לכן אנו מקפידים שהקשרים החשובים הללו ימשיכו להיווצר גם באונליין. הקשר עם המורה שלך והחברים לכיתה קורה באונליין. אנחנו מתפתחים תוך כדי תנועה במציאות החדשה ועובדים על הרחבת הנטוורקינג עם התעשייה. 

 

מעבר לכך אנו תומכים ומספקים מענה לנושא ההיכרות עם הכיתה כבר עכשיו במספר צורות:

 

לפני הכל – השיעור הראשון של הקורס מתחיל ב-שעה (נוספת) של היכרות עם חברי הכיתה, הרקע של כל אחד מהחברים, ההעדפות המוזיקליות, והשאיפות לעתיד

 

מעבר לכך כל שיעור בקורס נפתח כ-חצי שעה לפני מועד תחילת השיעור בפועל, בזמן הזה כל חברי הכיתה יכולים לדבר, להכיר, להחליף חוויות ורשמים מהתרגולים בבית בעקבות השיעור הקודם ועוד..

 

חשוב לציין! מדובר במצב זמני בלבד, כמובן שכל התכנים הדורשים מפגש פיזי, כולל מסיבות הסיום המיוחדות שלנו ושלל המפגשים והתכנים הפיזיים הנוספים יתקיימו ברגע סיום משבר הקורונה

רגע, איך הסאונד? האם איכות השיעור באונליין מאפשרת למידה של סאונד והפקה?

לאחר בדיקות רבות שביצענו, המערכות בהן אנו עושים שימוש להעברת הלימודים באונליין מאפשרות אינטגרציה באיכות גבוהה במיוחד של סאונד, כך שגם באונליין מתאפשרת חווית שמיעה אודיופילית באיכות ללא פשרות, בה מתאפשר לסטודנט לשים לב לניואנסים הכי קטנים מבחינת הסאונד.

המערכת מאפשרת צפייה והאזנה באיכות גבוהה כך שניתן לשים לב לכל ניואנס ודגש בתהליך ההפקה והסאונד.

ומה עם שיעורים שחייבים להתקיים פיזית?

על מנת שלא לפגוע בתכנית הלימודים ובכלל החומרים שבקורס, עדכנו את הסילבוס והעברנו שיעורים הדורשים נוכחות פיזית (לדוג’ – הצבת מיקרופונים, כניסה לאולפנים וכו’) לשלב מאוחר יותר, השיעורים הללו יועברו בצורה פיזית כמובן במבנה המכללה לאחר סיום משבר הקורונה.

חשוב להדגיש שבכל מקרה תכנית הלימודים לא תיפגע וכל חומרי הלימוד יעברו בצורה מסודרת.

לא כדאי פשוט לדחות את הלימודים?

זה נכון שחלק מהמכללות דחו את הלימודים וזה אכן מאוד מצער. הסיבה שהן דחו היא לרוב חוסר ביכולת ובכלים המתאימים לקיום מערך למידה און ליין

לשמחתנו כחלק מהקדמה והשירות הטכנולוגי של המכללה – אנחנו ערוכים ומסוגלים לספק את התשתיות ולקיים שיעורים איכותיים באונליין, כל המורים וצוותי הלימודים שלנו עברו הכשרה מיוחדת לנושא, ועד כה הסטודנטים מאוד מאוד מרוצים.

מעבר לכך – אנחנו חושבים שזה הזמן המתאים ביותר ללמוד, להתפתח ולהשקיע בעצמך. יש לך חלום, למה לדחות אותו אם אפשר להתחיל ולממש? נפלה בחלקך הזדמנות, לא תיקח אותה?

דווקא בתקופה כזו אנו מספקים לך:

  • מסגרת
  • שמירה על שפיות
  • תכנים בלעדיים בחינם
  • שקט להשקיע בעצמך ולהתרכז
  • כל המפגשים שהכרחי לבצע במכללה, יתקיימו לאחר שנחזור לשיגרה, גם אם לאחד סיום הלימודים

בנוסף – יש לנו אחריות פדגוגית כלפי הסטודנטים שלנו וכלפי תחום לימודי המוסיקה המקצועיים בארץ בכלל, אנחנו מחוייבים ורוצים לשמור על רצף הלמידה ולא לקטוע אותו

ממש מוזר לי ליצור עכשיו, זוהי תקופה מבלבלת מה עושים?

אין ספק שמדובר בתקופה מוזרה ולא ברורה לכולנו, אך בעיננו ככה מרגיש שינוי והשאלה היא כיצד אנו בוחרים להתמודד איתו. 

אפשרות אחת היא לעצור הכל ולחכות בחוסר מעש שמשהו יקרה, אפשרות נוספת היא להתמודד עם הקושי, להסתגל לשינוי ולנצח את הפחדים

הרבה סטודנטים שחשבו כמוך גילו שהלימודים אונלין זה הדבר הכי טוב שקרה להם בימים אלו. הם יוצרים מוסיקה מהבית, יש להם חברים ומורה אונליין והתחושה היא טובה.

אנו בטוחים שתחושת הקושי והמוזרות תחלוף כשתתחיל / תמשיך להיות בעשייה חדשה.

האם מחיר הקורס משתנה?

לא, חשוב לנו לציין שהקורסים שלנו באונליין אינם מוצר מדף, אצלנו מקבלים את המורה והשיעורים בדיוק כפי שהם היו אמורים להיות בכיתה, פשוט מהבית. עם יחס אישי, מענה זמין, המורה מכיר אותך, אנחנו מלווים אותך וערוכים עם התשתית הטכנולוגית והאנושית המתאימה.

בנוסף – הקורסים אצלנו לא דומים במהותם לקורסי אונליין אחרים. הקורסים אצלנו הינם קורסים בהיקף רחב של שעות לימוד ובאותה מתכונת בדיוק של הקורס הפיזי, חשוב לנו לציין כי קורסים אונליין בסדר גודל כזה של בתי ספר באירופה הינם יקרים משמעותית מהמסלולים המוצעים אצלנו במכללה

בנוסף ניתן לשלם באמצעות קרן שכ”ל – זו הקרן שעובדת עם כל עולם האקדמיה בארץ וגם איתנו. יחד אנחנו מייצרים שקט כלכלי לסטודנטים, ומאפשרים לצאת לדרך בפריסה של עד 60 תשלומים על פי יכולתו של הסטודנט.

מעבר לכך יש לנו חבילת הטבות מיוחדת לנרשמים בתקופה זו, שכוללת כמובן הנחה בעלות הקורס וזיכוי לחנות כך שתוכלו להצטייד כראוי לעבודה ויצירה מהבית

האם יש אפשרות לשלם באמצעות פיקדון גם בתקופת הסגר?

במהלך התקופה הזו ניתן יהיה לשלם באמצעות הפיקדון הצבאי

לאור העיכוב וחוסר הזמינות של הבנקים והמערכות הפיננסיות בישראל אנו נגבה במעמד הרישום את דמי הרישום, ובנוסף עירבון מינימלי אשר יופקד באמצעות כרטיס אשראי

הערבון יוחזר במלואו ברגע שהפיקדון הצבאי יועבר בפועל

חבל להתעכב ולבזבז זמן לימודים יקר! אנו מציעים פיתרון גם לתקופה הזו