מכללת BPM – המכללה של תעשיית המוסיקה, הוקמה בשנת 2003 במטרה להוות בית חם ליוצרים מוסיקליים מתחומים שונים ומגוונים ולשמש קרקע פוריה לצמיחתם. כיום המכללה היא מוסד הלימודים המוביל בישראל ואחד המובילים בעולם ללימודי מוסיקה, סאונד, הפקה ותקלוט. BPM מכשירה למעלה מ-1,000 בוגרים מדי שנה, המהווים גרעין מרכזי בתעשיית המוסיקה. המכללה היא מוסד הלימוד היחיד בישראל עם הסמכה בינלאומית של חברות המוסיקה המובילות Steinberg ,Apple ו-Ableton. מכללת BPM נבחרה על ידי המגזין האיטלקי DJ MAG כאחת המכללות המובילות בעולם ללימודי סאונד והפקת מוסיקה.

 

אודות BPM

 

מכללת BPM מציעה מגוון רחב של אפשרויות
החל מקורסים מקצועיים ללימודי תוכנה ותיאוריה מוסיקלית ועד למסלולים מקיפים באורך מספר שנות לימוד: מסלול EMP ליצירה והפקה של מוסיקה אלקטרונית, מסלול BSP המקיף ליצירת מוסיקה, סאונד והפקה, מסלול הקמת האולפן הביתי ומסלול זמר-יוצר.

 

השיטה הפדגוגית
בה המכללה דוגלת היא השיטה המעשית (Hands On): לצד לימודים תיאורטיים, אנו מאפשרים לסטודנטים שלנו לתרגל בסביבת עבודה נעימה ועדכנית, הכוללת ציוד של המותגים המובילים והחדשניים ביותר בשוק. לרשות הסטודנטים עומדות כיתות המצוידות בתוכנות המתקדמות ביותר ואולפני הקלטה, מיקס ומאסטרינג מתקדמים. מתקני הלימוד והאולפנים פתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה לרווחת הסטודנטים והבוגרים.


נבחרת המרצים
של BPM מורכבת ממוסיקאים, מפיקים ויוצרים מנוסים ומוכרים הפעילים בתעשיית המוסיקה המקומית והבינלאומית, ובהם קורין אלאל, עופר מאירי, יוסי פיין, גל פדה, איתן רייטר (LOUD), יחזקאל רז, חגי דוידוף, יואב קוטנר, לאון פלדמן, עדי אולמנסקי ועוד. המרצים מעניקים יחס אישי ומשוב מיידי בגובה העיניים במהלך השיעורים ובהפסקות, ומהווים מנטורים עבור הסטודנטים.

 

שילוב הסטודנטים והבוגרים בפרוייקטים ואירועים מובילים בתעשיית המוסיקה
מהווה עבורנו ערך עליון ומרכזי. בוגרי קורס ה-DJ מתקלטים במועדונים מובילים במסגרת ערבי BPM TAKEOVER החודשיים וכן בעמדות תקלוט בפסטיבלים מובילים כדוגמת דוקאביב, אוטופיה ואקספו ואירועים כמו מירוץ הלילה של תל אביב. בנוסף, המכללה מסייעת לסטודנטים והבוגרים בקידום ויחסי ציבור בערוצי שיווק רבים ומגוונים.

 

מכללת BPM משתפת פעולה עם גורמים רבים בתעשייה
ביניהם ניתן למנות את את רדיו הקצה, תחנת הרדיו האלטרנטיבית המובילה המשדרת מאולפני המכללה, הפרויקט הבינלאומי BalconyTV שנתמך על ידי המכללה ובו אחראיים הסטודנטים והבוגרים של BPM על ההקלטות והמיקס, פרוייקט קליפים בשיתוף Mako וחברת GoPro, שירים בחזרה בשיתוף כל הפרוטלים המרכזיים כמו וואלה! וטיים אווט, בנייה, תפעול וערבים משותפים עם מיזם רדיו-פופ-אפ התל אביבי TEDER, הקמת תחנת רדיו בפסטיבל אינדינגב, הקלטת תוכניות ג'אם 88fm באולפני המכללה ועוד.

 

מחלקת השיווק של המכללה
יוזמת פעילויות כמו תחרות הרמיקסים הבינלאומית BPMREMIX ותחרות זמר-יוצר שמעודדות יצירתיות ומאפשרות לסטודנטים ולבוגרים חשיפה ייחודית בתעשיית המוסיקה וכמובן. בנוסף, המכללה מקיימת אירועים, ימי עיון וסדנאות אמן עם מיטב היוצרים והמפיקים בז'אנרים מגוונים, ביניהם בליס, שיפטי, ג'ונו ריאקטור, אסטריקס, קפטן הוק, מאט בלאק ורוני סייז. הסטודנטים נהנים מפעילויות העשרה מגוונות, ביניהן הופעות על גג המכללה התורמות לאווירה הסטודנטיאלית המהנה.

 

התעודה המוענקת על ידי מכללת BPM בסיום הלימודים מוערכת על ידי גופים מובילים הן בתעשייה המקומית והן בתעשייה העולמית.